Pociąg z węglem wykoleił się na stacji Stawy. Szlak kolejowy zablokowany

stawy pociąg z węglem wykolejenie

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 8. Pociąg towarowy relacji Jaszczów – Świerże Górne wiozący węgiel wykoleił się na stacji Stawy. Szlak kolejowy zablokowany.

 

Do wypadku doszło dziś po godz. 8.00 na stacji Stawy na szlaku Łuków – Dęblin. Wykoleił się pociąg towarowy PKP Cargo relacji Jaszczów – Świerże Górne przewożący węgiel. Przy wyjeździe ze stacji z torów wypadło sześć wagonów.

 

– Nikomu nic się nie stało. Nie ma też zagrożenia dla środowiska. Na miejscu pracują służby techniczne, trasa jest nieprzejezdna przynajmniej do godzin wieczornych we wtorku. Sprawę wykolejenia szczegółowo wyjaśni i zbada specjalna komisja – informuje Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

 

Trasa z Łukowa do Dęblina jest w tej chwili nieprzejezdna. – Przewozy Regionalne uruchomiły komunikację zastępczą na odcinku Dęblin – Stawy – Okrzeja. Na stacjach i przystankach wygłaszane są komunikaty – dodaje Kubiak.

 

Na miejscu pracują służby techniczne PLK, trwa ocena sytuacji i zniszczeń.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.