Lublin: Pobili i okradli mężczyznę czekającego na przystanku. Sprawcy zatrzymani

policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Mężczyźni bili po całym ciele pokrzywdzonego doprowadzając go do stanu bezbronności. Następnie zabrali mu portfel z całą zawartością. Policjanci zatrzymali sprawców.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 3:20 na przystanku ZTM Spadochroniarzy przy al. Racławickich w Lublinie. Dwaj sprawcy dokonali rozboju na 23-letnim mieszkańcu gminy Werbkowice.

 

Napastnicy bili pokrzywdzonego po całym ciele doprowadzając go do stanu bezbronności. Następnie zabrali mu portfel z zawartością dokumentów i kraty kredytowej. Mężczyzna w wyniku rozboju doznał obrażeń ciała.

 

Dyżurny na miejsce skierował policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie oraz patrol z IV komisariatu. Mundurowi którzy byli błyskawicznie na miejscu zdarzenia zastali tam pokrzywdzonego, natomiast sprawcy odjechali miejskim autobusem.

 

Policjanci z oddziału prewencji zatrzymali autobus, którym poruszali się napastnicy. Przy jednym z nich ujawnili skradzioną kartę kredytową. Sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 19 i 20-lat. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni mieli już w przeszłości konflikt z prawem.

 

Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni przez policjantów do Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe w Lublinie gdzie usłyszą zarzuty. Grozi im karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.