Po zderzeniu z busem chevrolet rozpadł się na części. Za kierownicą pijany żołnierz

wypadek witosa chevrolet bus
Chervolet rozpadł się na części po zderzeniu z busem pasażerskim | fot. policja

Prokuratura Rejonowa w Lublinie wszczęła śledztwo w sprawie poniedziałkowego wypadku na al. Witosa. Doszło tam do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim.

Do wypadku doszło w poniedziałek (16.07) na al. Witosa w Lublinie. Kierowca samochodu chevrolet stracił kontrolę nad autem, które zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym busem pasażerskim. O tym zdarzeniu przeczytasz więcej TUTAJ.

Za kierownicą chevroleta, który uderzył w pasażerskiego busa, siedział 30-letni żołnierz z Chełma. – Mężczyzna w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Po przebadaniu przez lekarzy, we krwi miał 0,6 promila alkoholu – informuje Jarosław Król, szef Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Busem pasażerskim, w który uderzył chevrolet,podróżowało 10 osób. Kierowca busa doznał poważnych urazów głowy i złamań. Pasażerowie mają urazy kręgosłupa i ogólne potłuczenia. Wszyscy trafili do szpitala na obserwację.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Lublinie, a dokładnie dział do spraw wojskowych. – Żandarmeria Wojskowa zbiera jeszcze materiały dowodowe, które pozwolą ustalić przebieg tego wypadku. Od tego będzie zależało jakie zarzuty usłyszy 30-letni żołnierz – dodaje Jarosław Król.

Materiały dowodowe pozwolą ustalić jakim torem i z jaką prędkością w trakcie zdarzenia poruszał się kierowca chevroleta. Te informacje pozwolą prokuraturze wnioskować czy w tym przypadku doszło do wypadku drogowego, czy katastrofą drogową, która można podzielić na umyślną i nieumyślną.

– Jeżeli przyjmiemy katastrofę nieumyślną, to mężczyźnie będzie groziło do 7,5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli doszło do katastrofy umyślnej, to wyrok w takim przypadku się podwaja, czyli do 15 lat. Są to maksymalne wyroki prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości – wyjaśnia Jarosław Król.

Dzisiaj mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Raz piszecie że miał 1 promil, teraz że 0,6… Weźcie się zdecydujecie bo jutro napiszecie że jednak jechał trzezwy 😀 ale trasa jaką jechał od początku mnie ciekawi

  2. Kolega ma rację. W Dzienniku lub Kurierze pisali wczoraj o 1 promilu.
    Prawdopodobnie o to chodzi

  3. Nieumyślna katastrofa????Wolne żarty….Gdy siadasz pijany za kierownicę to jest to działanie umyślne …..Jesteś potencjalnym mordercą!!!