Ważny temat? Prześlij newsa!

Po południu i wieczorem nad Lubelszczyzną przejdą gwałtowne burze z ulewami. Może spaść nawet 40 litrów na m2!

Spotted Lublin

Burze z opadami intensywnymi opadami deszczu i gradem: synoptycy zapowiadają gwałtowną zmianę pogody w poniedziałek po południu. Na Lubelszczyźnie burze z gradem i dużo deszczu. Spadnie nawet 40 litrów na m2 W dzień w poniedziałek (20 maja) zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami również burze. Możliwy grad. Suma opadów podczas burz do 40 […]

opady deszczu parasol

Opady deszczu | fot. Dominik Wąsik

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Burze z opadami intensywnymi opadami deszczu i gradem: synoptycy zapowiadają gwałtowną zmianę pogody w poniedziałek po południu.

Na Lubelszczyźnie burze z gradem i dużo deszczu. Spadnie nawet 40 litrów na m2

W dzień w poniedziałek (20 maja) zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami również burze. Możliwy grad. Suma opadów podczas burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni, przejściowo zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek (20/21 maja) zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Zobacz szczegółową 7-dniową prognozę pogody: Tygodniowa prognoza pogody dla Lublina: 20-26 maja 2024. Gorąco oraz burzowo. Lokalnie zjawiska będą gwałtowne!

Ostrzeżenia IMGW dla Lubelszczyzny

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami. Należy się ich spodziewać w poniedziałek 20 maja w godz. 12:00-23:59. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia oszacowano na 80-proc.

Prognoza burzowa IMGW na poniedziałek, 20 maja 2024
Prognoza burzowa IMGW na poniedziałek, 20 maja 2024 | fot. IMGW

Alerty pierwszego stopnia wydano dla powiatów:

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h” – ostrzega IMGW w wydanym komunikacie pierwszego stopnia.

Alerty drugiego stopnia wydano dla powiatów:

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 35 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h” – ostrzega IMGW w wydanym komunikacie drugiego stopnia.

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check