Po pijanemu kierował busem i wiózł pasażerów do Warszawy

68 96221 e1479733459262

Policjanci z krasnostawskiej policji zatrzymali pijanego kierowcę busa, który zabrał w podróż 11 pasażerów do Warszawy. Mężczyzna usłyszy cztery zarzut, również sprowadzenia zagrożenia w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 12:00. Funkcjonariusze z krasnostawskiej komendy w miejscowości Dziecinin zatrzymali do kontroli bus jednej ze znanych firm przewozowych. W trakcie czynności okazało się, że 40-letni mieszkaniec gminy Tarnawatka ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

W prowadzonym przez siebie busie relacji Tomaszów Lubelski – Warszawa przewoził 11 pasażerów. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a podróżni pojechali dalej z innym kierowcą tej samej firmy. Informację o tym, że styl jazdy kierującego mercedesem wskazuje na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu przekazał kierowca jadący za nim.

– 40-latek stracił już prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem. Mężczyzna był wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu – informuje podkom. Piotr Wasilewski.

Funkcjonariusze sprawdzają ponadto, czy nie naraził przewożonych przez siebie ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysoka nawiązka na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.