Po kilkumiesięcznej przerwie wracają nocne autobusy w weekendy

autobus mpk ztm lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie w odpowiedzi na wnioski pasażerów komunikacji i po wnikliwej analizie kosztów, podjął decyzję o przywróceniu komunikacji nocnej w weekendy.

Nocne autobusy Lublin 2022

Po 5-miesięcznej przerwie na ulice Lublina wracają nocne autobusy. Jak zapowiedział Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, w połowie maja ponownie zacznie kursować komunikacja nocna w weekendy.

„Ostatni, popandemiczny czas przyniósł stabilizację na rynku pracy, również na rynku pracy zmianowej. W maju rozpoczyna się też okres obfitujący w wydarzenia społeczno – kulturalne, takie jak Noc Kultury, Noc Muzeów czy Carnaval Sztukmistrzów” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Linie nocne N1, N2 i N3 będą kursować w noce z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę z częstotliwością raz na godzinę.

„Na razie podaż komunikacji nocnej jest ściśle regulowana przez pryzmat negatywnych skutków pandemii stąd zaplanowane jest, aby linie nocne kursowały dwa razy w tygodniu z częstotliwością 60 minut” – tłumaczy Monika Fisz.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.