Po blisko dwóch miesiącach znaleźli ciało 18-letniego Alberta

Wyłowili ciało 18-letniego Alberta z rzeki Huczwa | fot. KPP Hrubieszów

Zakończyły się poszukiwania 18-letniego Alberta, który na początku stycznia zaginął w drodze z imprezy do domu. W środę strażacy wyłowili jego ciało z rzeki Huczwa.

Przypominamy, że do zaginięcia 18-letniego Alberta z Hrubieszowa doszło w nocy z 6 na 7 stycznia bieżącego roku. Nastolatek był na imprezie w lokalu na osiedlu Lipice w Hrubieszowie. W pewnym momencie wyszedł z imprezy i nie dotarł do domu.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu podjęli niezwłocznie działania poszukiwawcze. Policjanci sprawdzali różne ewentualności, gdzie mógł udać się zaginiony. Sprawdzano każdy ślad i każdą informację, która do nas napływała.

Funkcjonariusze odnaleźli na śniegu ślady 18-latka oraz miejsce, gdzie jak ustalono chłopak mógł osunąć się do rzeki Huczwa. Z pomocą wielu służb i specjalistycznego sprzętu sprawdzano w bardzo trudnych warunkach pogodowych koryto rzeki oraz tereny przyległe.

„W poszukiwania pomimo niesprzyjających warunków pogodowych zaangażowało się bardzo wiele osób, które bezinteresownie ruszyły z pomocą” – mówi asp. Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

W środę podczas kolejnego dnia akcji poszukiwawczej policjanci odnaleźli na rzece Huczwa ciało poszukiwanego od stycznia 18-latka z Hrubieszowa.

W działaniach poszukiwawczych czynny udział brali strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie, którzy za pomocą specjalistycznego sprzętu wodnego, łodzi ratunkowej dokonywali sprawdzeń koryta rzeki Huczwa oraz łąk i terenów wzdłuż rzeki, strażacy z zespołów wodno-ratowniczych wraz z nurkami z KM PSP w Przemyślu oraz KW PSP w Lublinie przeszukiwali koryto rzeki Huczwa przy użyciu specjalistycznego sonaru podwodnego, nurkowie SPAP KWP w Lublinie, Pan Krzysztof Szeweniec wraz z pracownikami z Zakładu Konserwacji i Budowy Urządzeń Melioracyjnyc, który użyczył koparki oraz dzięki, której prowadzone były prace zmierzające do skruszenia i usunięcia pokrywy lodowej z rzeki oraz usunięcie drzew i krzewów z rzeki, funkcjonariusze Straży Rybackiej wraz z łodzią oraz sprzętem wodnym (echo-sonda), Sylwester Tyrka i Mateusz Synowiec z WOPR w Zamościu wraz z łodzią, druhowie OSP w Hrubieszowie, Dziekanowie i Teptiukowie, Mirczu i Kryłowie, Sztab Zarządzania Kryzysowego miasta Hrubieszów i gminy Hrubieszów, członkowie Plutonu Łączności Kierowania Obrony Cywilnej, Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej w Lubinie zrzeszeni przy Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego w Lublinie pod dowództwem Adama Mazura wraz ze specjalistycznymi urządzeniami GPS. W działaniach wykorzystany był również śmigłowiec PSG w Hrubieszowie w celu dokonania sprawdzenia terenu łąk oraz rzeki Huczwy.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.