Plastikowa łyżka wycofana ze sprzedaży. GIS wydał ostrzeżenie

plastikowe łyżki do gotowania
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Plastikowa łyżka szumówka wycofana ze sprzedaży w Auchan. Zagraża zdrowiu, bo wydziela szkodliwe substancje. Główna Inspekcja Sanitarna ostrzega.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych z badanych próbek łyżki szumówki, którą można było kupić w hipermarketach sieci Auchan.

„Na podstawie ocen ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny stwierdzono, że spożycie żywności zanieczyszczonej pierwszorzędowymi aminami aromatycznymi może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów” – czytamy w komunikacie GIS.

Firma AUCHAN Polska Sp. z o.o. wszczęła procedurę wycofania. W każdym sklepie sieci zostaną umieszczone informacje o możliwości zwrotu przedmiotowego produktu. Nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością.

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu:

Produkt – Łyżka Szumówka

Numer partii: Lot No: 07/2019

Kod kreskowy: 3245676703320

Dystrybutor: AUCHAN POLSKA Sp. z o.o., ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno

Łyżka szumówka wycofana ze sprzedaży w Auchan

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.