Plastik w batonach popularnego producenta. GIS ostrzega klientów. „Nie należy spożywać”

Kobieta jedząca batona
Kobieta jedząca batona | fot. Adobe Stock

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożyciem batonów Milka Oreo. Ich producent przekazał informację o wycofaniu trzech partii tego produktu ze względu na możliwe zanieczyszczenie fragmentami plastiku.

W popularnych batonach może znajdować się plastik

Główny Inspektorat Sanitarny podał w komunikacie, że został poinformowany przez firmę Mondelez Polska o wycofaniu trzech partii batonów Milka & Oreo Original (37 g) ze względu na możliwe zanieczyszczenie produktu fragmentami plastiku.

Chodzi o produkt: Baton Milka & Oreo Original (37 g) o numerze partii OSK0934421 i OSK0934422, które najlepiej spożyć do 1 sierpnia 2024 r. oraz Baton Milka & Oreo Original (37 g) o numerze partii OSK0934651, które najlepiej spożyć do 18 sierpnia 2024 r.

„Spółka Mondelez Polska poinformowała, że w wyniku postępowania wyjaśniającego ustalono przyczynę zanieczyszczenia produktu plastikiem i określono zakres produktów objętych wycofywaniem” – czytamy w komunikacie GIS.

„Firma podjęła działania w celu poinformowania klientów, którzy otrzymali produkt oraz przygotowała komunikat skierowany do konsumentów, którzy zakupili wyżej wymienione produkty” – dodaje GIS.

Nie należy spożywać

Firma Mondelez Polska zaleca, aby konsumenci nie spożywali i zniszczyli przedmiotowe produkty. Konsumenci mają możliwość kontaktu z zespołem obsługi konsumenta Mondelez Polska pod adresem [email protected] lub za pomocą infolinii 801 066 006.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.