Plany przebudowy ul. Abramowickiej

roboty

2,6 km odcinek ulicy Abramowickiej zostanie przebudowany. Przebudowa potrwać może aż co 2020r.  Ratusz właśnie zaczął szukać firmy, która wykona dokumentację przebudowy ul. Abramowickiej.  

Ulica Abramowicka nadal będzie drogą jedno-jezdniową, na której  będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Dodatkowo powstanie droga serwisowa, wyeliminuje to dużą ilość wyjazdów z posesji, wyjazdy zostaną połączone i poprowadzone wzdłuż nowej drogi. Wymieniona będzie także kanalizacja, powstaną ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe.

Na te zmiany jednak trzeba będzie jeszcze poczekać, ratusz musi jeszcze zebrać potrzebne środki na modernizacje, planuje sięgnąć po fundusze europejskie. Koszt wykonania całego przedsięwzięcia to ponad 25 mln zł. Przetarg na wykonanie prac budowlanych planowany jest na 2018r. Zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2020.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.