Plaga kradzieży tablic rejestracyjnych w Lublinie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Otrzymujemy kolejne informacje o kradzieży tablic rejestracyjnych z samochodów zaparkowanych w różnych dzielnicach Lublina. Złodzieje kradną pod osłoną nocy.

Do kolejnej już kradzieży tablic rejestracyjnych doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na terenie dzielnicy Konstantynów. Z przekazanych nam informacji wynika, że zniknęło kilka tablic z aut, które były zaparkowane przy ulicach Tatiany, Orlanda i Poloniusza.

Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami do podobnych kradzieży doszło na terenie dzielnicy LSM oraz Czechów.

Przypomnijmy, że kradzież tablic rejestracyjnych pojazdu oznacza dla właściciela przede wszystkim brak możliwości poruszania się samochodem. Za jazdę bez tablic rejestracyjnych grozi mandat.

Złodzieje często wykorzystują zrabowane tablice rejestracyjne, aby ukryć popełnienie wykroczenia lub nawet przestępstwa. Najczęstszym scenariuszem jest przytwierdzenie do własnego pojazdu skradzionych tablic rejestracyjnych, a następnie zatankowanie na stacji benzynowej i odjechanie bez zapłacenia.

Monitoring na stacji posłuży policji do namierzenia złodzieja, czyli w tym przypadku niewinnej osoby, która sama wcześniej padła ofiarą kradzieży.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.