Plac Litewski w Lublinie. Znamy koszt utrzymania zespołu fontann i oświetlenia

lublin plac litewski fontanny koszt

Wiemy, ile będzie kosztować utrzymanie fontann i oświetlenia na placu Litewskim. W przetargu wzięła udział tylko jedna firma.

 

Za obsługę wodotrysków ratusz był gotów zapłacić 910 tys. zł. Jednak złożona oferta jest niższa. Dokładnie 864 874,50 zł ma kosztować roczne utrzymanie fontann i oświetlenia na placu Litewskim i nowej części deptaka. Taką ofertę złożyła firma, która jako jedyna wzięła udział w przetargu na utrzymanie i ochronę wodotrysków na pl. Litewskim.

 

– Oferta zostanie przeanalizowana przez komisję przetargową pod kątem formalnym dotyczącym m.in. zgodności oferty z zapisami specyfikacji warunków zamówienia – wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

 

Do tej kwoty należy jeszcze doliczyć koszty zużytej wody i energii elektrycznej. Przypomnijmy, że wartość zespołu fontann na placu Litewskim to 20 mln złotych.

 

Wykonawca wyłoniony w drodze przetargu będzie odpowiedzialny za bieżącą obsługę i konserwację zespołu fontann multimedialnych wraz z zapleczem technicznym i wyposażeniem technologicznym oraz włączenie oświetlenia Placu Litewskiego.

 

– Zakres zamówienia obejmuje eksploatację i obsługę codzienną fontann, również w okresie przerwy zimowej, przygotowanie do okresu zimowego i eksploatacji po okresie zimowym, w tym także obsługę pokazów specjalnych i całodobową ochronę obiektu, rozumianą jako bezpośrednią ochronę fizyczną na miejscu – wymienia Mazurek-Podleśna.

 

Wszystkie dziewięć fontann ma pracować od godziny 8 do 23. W ciągu roku mają być włączone przez 198 dni (od kwietnia do października). Później urządzenia będą zabezpieczone na czas zimy i część z nich ma zostać przewiezionych do magazynu.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To fontanna będzie wypluwała z siebie cały czas czystą wodę? Woda nie będzie krążyła?