PKN Orlen rozbuduje terminal paliwowy w Lublinie

Terminal paliw PKN Orlen w Lublinie
Terminal paliw PKN Orlen w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

PKN Orlen planuje rozbudować pojemność magazynową terminalu paliw przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Po zrealizowaniu inwestycji PKN Orlen będzie mógł magazynować więcej paliw, niż pozwalałyby obecne pojemności.

PKN Orlen chce magazynować więcej paliwa w Lublinie

Terminal Paliw PKN Orlen położony jest w południowej części miasta Lublin w dzielnicy Wrotków przy ul. Zemborzyckiej 116b. Znajdują się substancje, w tym m.in.: benzyna bezołowiowa Eurosuper (ES 95), benzyna bezołowiowa Superplus (SP 98), olej napędowy (ON), bioestry, znacznik/barwnik do oleju napędowego, dodatki uszlachetniające do paliw.

Koncern paliwowy stara się o wydanie pozwolenia na rozbudowę pojemności magazynowej terminala przy ul. Zemborzyckiej. Rozwój infrastruktury magazynowej w Lublinie wynika zarówno z rosnących potrzeb rynku paliw, jak i konieczności budowy zbiorników wykorzystując najnowocześniejsze i sprawdzone technologie.

„Planowane przedsięwzięcie dotyczy rozbudowy pojemności magazynowej na paliwa i biokomponenty. W ramach inwestycji zaplanowano rozbiórkę jednego z istniejących zbiorników o pojemności 30 m3 oraz budowę zbiornika magazynowego o pojemności 5 tys. m3 przeznaczonego do magazynowania oleju napędowego” – mówi Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ogólna pojemność magazynowanych paliw obecnie wynosi 16 tys. m3. Po zakończeniu inwestycji zwiększy się do ponad 20 tys. m3.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.