PKN Orlen rozbuduje terminal paliwowy w Lublinie

Terminal paliw PKN Orlen w Lublinie
Terminal paliw PKN Orlen w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

PKN Orlen planuje rozbudować pojemność magazynową terminalu paliw przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Po zrealizowaniu inwestycji PKN Orlen będzie mógł magazynować więcej paliw, niż pozwalałyby obecne pojemności.

PKN Orlen chce magazynować więcej paliwa w Lublinie

Terminal Paliw PKN Orlen położony jest w południowej części miasta Lublin w dzielnicy Wrotków przy ul. Zemborzyckiej 116b. Znajdują się substancje, w tym m.in.: benzyna bezołowiowa Eurosuper (ES 95), benzyna bezołowiowa Superplus (SP 98), olej napędowy (ON), bioestry, znacznik/barwnik do oleju napędowego, dodatki uszlachetniające do paliw.

Koncern paliwowy stara się o wydanie pozwolenia na rozbudowę pojemności magazynowej terminala przy ul. Zemborzyckiej. Rozwój infrastruktury magazynowej w Lublinie wynika zarówno z rosnących potrzeb rynku paliw, jak i konieczności budowy zbiorników wykorzystując najnowocześniejsze i sprawdzone technologie.

„Planowane przedsięwzięcie dotyczy rozbudowy pojemności magazynowej na paliwa i biokomponenty. W ramach inwestycji zaplanowano rozbiórkę jednego z istniejących zbiorników o pojemności 30 m3 oraz budowę zbiornika magazynowego o pojemności 5 tys. m3 przeznaczonego do magazynowania oleju napędowego” – mówi Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ogólna pojemność magazynowanych paliw obecnie wynosi 16 tys. m3. Po zakończeniu inwestycji zwiększy się do ponad 20 tys. m3.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.