PKN Orlen kupił Polska Press. Umowa weszła w życie z dniem 1 marca

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

PKN Orlen sfinalizował umowę zakupu spółki Polska Press, właściciela wielu regionalnych dzienników w kraju, wydawcę Kuriera Lubelskiego w Lublinie.

Orlen przejął Polska Press

W poniedziałek 1 marca 2021 roku została podpisana umowa kupna spółki Polska Press przez PKN Orlen. Oznacza to, że spółka PKN Orlen jest formalnym właścicielem Polska Press, która wchodzi obecnie w skład Grupy Kapitałowej Orlen.

W komunikacie napisano, że rezygnację ze stanowiska złożyła prezes Polska Press Dorota Stanek, która to stanowisko piastowała od 2004 roku. Zarząd spółki pozostaje więc trzyosobowy i tworzą go wiceprezes Dariusz Świąder, Magdalena Chudzikiewicz i Paweł Fąfara.

Umowa kupna udziałów w spółce obejmuje biznes prasowy, internetowy i poligraficzny. Przypomnijmy, że spółka Polska Press jest właścicielem i wydawcą wielu regionalnych dzienników w kraju, w tym Kuriera Lubelskiego.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek stwierdził, że dostęp do 17,4 mln użytkowników portali zarządzanych przez Polska Press wzmocni sprzedaż Grupy Kapitałowej Orlen, zoptymalizuje koszty marketingowe i umożliwi dalszą rozbudowę narzędzi big data.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To już nawet w gazecie się prawdy człowiek nie doczyta. Propaganda na każdym kroku…