Piorun uderzył w ziemię, gdy wykonywali prace polowe. Ojciec i syn trafili do szpitala

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Piorun uderzył w ziemię, gdy ojciec i syn byli w trakcie wykonywania prac polowych. Uderzenie pioruna było tak silne, że syn został przewrócony na ziemię. Obaj trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 15 w miejscowości Wólka Abramowska, w gminie Goraj. Dwaj mężczyźni w wieku 79 i 42 lat przy użyciu ciągnika rolniczego wykonywali prace polowe. W pewnym momencie pogoda znacznie się pogorszyła i zaczął padać deszcz.

Panowie wyłączyli silnik, podczas gdy jeden z nich wciąż znajdował się w ciągniku, a drugi postanowił schronić się w pobliskim budynku. Wtedy też doszło do wyładowania atmosferycznego. Uderzenie pioruna było tak silne, że młodszy mężczyzna został przewrócony na ziemię.

Na szczęście ojciec i syn zdołali o własnych siłach dotrzeć do domu i wezwać pomoc. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przetransportowała ich do szpitala.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.