PILNE: Ratusz chce ograniczyć wjazd pojazdów zaopatrzenia na teren deptaka

Pojazdy zaopatrzenia na deptaku
Pojazdy zaopatrzenia na deptaku | fot. Dominik Wąsik

W piątek odbyło się pilne spotkanie z udziałem wydziałów Urzędu Miasta, Zarządu Dróg i Mostów i Straży Miejskiej. Po weekendzie majowym ma zapaść decyzja o ograniczeniu wjazdu pojazdów zaopatrzenia na teren deptaka.

Ograniczą wjazd dostawczaków na deptak

Wracamy do sprawy śmiertelnego wypadku, do którego doszło w środę (26.04) na deptaku Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie. W jego wyniku zginęła miejska urzędniczka, która została potrącona przez samochód dostawczy. Więcej: Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmiertelnego wypadku na deptaku. Dostawczak przejechał po kobiecie dwa razy

W czwartek (27.04) informowaliśmy o pomyśle zmiany organizacji ruchu pod kątem ograniczenie wjazdu pojazdów na deptak. Dziś (28.04) w lubelskim ratuszu odbyło się pilne spotkanie przedstawicieli Straży Miejskiej, Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością oraz wydziałów merytorycznych związanych z zarządzaniem i utrzymaniem deptaka.

„Na polecenie prezydenta odbyło się spotkanie poświęcone analizie możliwości ograniczenia wjazdu pojazdów zaopatrzenia na teren deptaka. W jego efekcie powstanie propozycja konkretnych zmian w organizacji ruchu, która zostanie omówiona i przedstawiona przedsiębiorcom działającym na tym terenie” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Konkretne propozycje planowanych zmian mamy poznać po weekendzie majowym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.