PILNE: Już wiadomo, do których szkół trafią uczniowie ZSE im. Vetterów

IMG 20170324 121348
Zespół Szkół Ekonomicznych im. A.J. Vetterów | fot. Dominik Wąsik

Budynek Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów przejdzie gruntowny remont. Na czas remontu uczniowie zostaną przeniesieni do innych placówek na terenie Lublina.

Wkrótce rozpocznie się remont zabytkowego budynku Zespołu Szkół Ekonomicznym im. A. i J. Vetterów w Lublinie. Remont budynku przy ul. Bernardyńskiej był już wymagany od dawna. Konieczne jest dostosowanie obiektu do aktualnych przepisów, odświeżenie sal lekcyjnych, odnowienie sanitariatów i elewacji oraz wprowadzenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Na czas prac konieczne jest przeniesienie uczniów do innych szkół na terenie naszego miasta. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vettera od drugiej połowy października będą kontynuowali naukę w innych placówkach.

O wszystkich zmianach uczniowie będą informowani na bieżąco przez dyrekcje szkół oraz nauczycieli. W tym momencie trwają ustalenia dotyczące szczegółów technicznych i przygotowywania nowych planów lekcji dla uczniów z ZSE im. Vetterów” – informuje Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Jak zapewnia ratusz, wykorzystane zostaną dostępne możliwości lokalowe placówek, bez konieczności zmian w planach lekcji uczniów szkół, do których przeniosą się uczniowie z ul. Bernardyńskiej.

Liczymy na wyrozumiałość uczniów z innych szkół. Miasto we współpracy z dyrektorami szkół dołożyło wszelkich starań, żeby przy trudnym roku podwójnego rocznika oraz konieczności przeprowadzenia remontu ZSE im. Vetterów, zapewnić miejsce do nauki wszystkim uczniom, bez konieczności wydłużania czasu pracy szkół” – dodaje Olga Mazurek-Podleśna.

Remont budynku ZSE im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej potrwa do końca 2020 roku. Po tym czasie młodzież uczyć się będzie w nowoczesnej, zmodernizowanej placówce oświatowej, co wpłynie na poprawę warunków kształcenia.

XVI LO

Uczniowie XVI LO ze szkoły przy ul. Bernardyńskiej zostaną w całości przeniesieni do VII LO przy ul. Farbiarskiej, bez konieczności wydłużania godzin lekcyjnych dla obydwu placówek.

Technikum Ekonomiczne

Uczniowie Technikum Ekonomicznego ze specjalności technik ekonomista będą na czas remontu uczyć się w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego oraz w Państwowej Szkole Budownictwa i Geodezji przy al. Racławickich (po 5 oddziałów w każdej z placówek). Takie rozwiązanie również nie spowoduje wydłużenia godzin lekcyjnych.

Technik Informatyk

Oddziały ze specjalności technik informatyk przejdą do Zespołu Szkół Samochodowych. W celu uniknięcia wydłużenia czasu pracy szkoły, być może zaistnieje konieczność skorzystania z obiektów sportowych Szkoły Podstawowej nr 18.

Technik Hotelarstwa

Oddziału ze specjalności technik hotelarstwa, na czas prac remontowych, zostanie przeniesiona do Zespołu Szkół nr 6 przy ul. Krochmalnej bez konieczności wydłużania czasu pracy.

Technik Obsługi Turystycznej

Uczniowie klasy technik organizacji turystyki (technik obsługi turystycznej) będą kontynuować naukę w Szkole Muzycznej przy ul. Narutowicza, również bez konieczności wydłużania godzin lekcyjnych dla uczniów.

Lekcje wychowania fizycznego

W proces organizacji zajęć lekcyjnych zaangażował się również Wydział Sportu UML, który przygotował dodatkowe miejsca na realizację zajęć wychowania fizycznego. Będą odbywały się w Aqua Lublin oraz w budynkach Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE ?

Uczniowie PSBiG nie chcą przyjęcia uczniów z ZSE im. Vetterów. Będzie manifestacja

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.