Pijany zaparkował pod komendą przy ul. Północnej i poszedł złożyć zawiadomienie

Radiowóz policji na sygnałach
Radiowóz policji na sygnałach | fot. Dominik Wąsik

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 21-latek, który przyjechał autem na Komendę Miejską Policji przy ul. Północnej w Lublinie, aby złożyć zawiadomienie.

Pijany przyjechał złożyć zawiadomienie na komendę policji

Jak relacjonuje policja, 21-latek zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji przy ul. Północnej w Lublinie, aby złożyć zawiadomienie o uszkodzeniu przez inne auto samochodu, którym przyjechał właśnie na komendę. Podczas wstępnej rozmowy, pracownik biura przepustek zauważył, że mężczyzna może być pijany.

„Od 21-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Dlatego od razu o interwencję poproszeni zostali policjanci” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak się okazało, podczas badania alkomatem miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Wobec tego jego wizyta na komendzie nieco się przedłużyła.

„Młody mężczyzna nie złożył tego dnia zawiadomienia o stłuczce. Otrzymał wezwanie na przedstawienie zarzutów kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości” – przekazał nadkom. Kamil Gołębiowski.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz przepadek auta.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.