Pijany w trakcie odprawy celnej zasnął za kierownicą ciężarówki. Nie wiedział gdzie jest

ciężarówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca ciężarowego volvo, który zasnął w trakcie odprawy celnej. Gdy go obudzili nie wiedział, gdzie się znajduje.

Do zdarzenia doszło we wtorek na przejściu granicznym w Koroszczynie. Mężczyzna w trakcie odprawy celnej zasnął w kabinie ciężarówki przy włączonym silniku. Celnicy wyczuli od niego woń alkoholu.

Na miejsce natychmiast przyjechał patrol policji. W kabinie ciężarowego volvo, w oparach alkoholu, zastali 40-letniego obywatela Białorusi, który twardo spał. Obudzony mężczyzna ledwo trzymał się na nogach i nie wiedział, gdzie się znajduje.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili ponadto, że przed zgłoszeniem się do odprawy, wyjeżdżając z pobliskiego parkingu, mężczyzna uszkodził szlaban.

Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali mu już prawo jazdy. Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia. Pijany kierowca musi się liczyć również z karą finansową.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.