Pijany strzelał w kierunku placu zabaw

Policyjny radiowóz na sygnale
Policyjny radiowóz na sygnale | fot. Dominik Wąsik

30-latek z balkonu swojego mieszkania strzelał z wiatrówki w kierunku placu zabaw. Na szczęście w chwili zdarzenia na placu nie było żadnych osób. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawa jest wyjaśniana przez świdnicką policję.

Strzały w kierunku placu zabaw

Wczoraj wieczorem na ulicy Akacjowej w Świdniku doszło do niebezpiecznego incydentu. Policja otrzymała zgłoszenie o wystrzałach słyszanych w okolicy. Funkcjonariusze szybko ustalili źródło hałasu i dotarli do mieszkania, z którego dochodziły odgłosy strzałów.

W mieszkaniu znajdowały się trzy nietrzeźwe osoby w wieku od 25 do 39 lat. Policjanci znaleźli tam przedmiot przypominający broń, który okazał się wiatrówką. Jeden z mieszkańców, 30-letni mężczyzna, przyznał się do oddawania strzałów. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiatrówka krótka z magazynkiem
Wiatrówka | fot. KMP Świdnik

Dalsze postępowanie

Na szczęście w chwili zdarzenia na placu zabaw nie było żadnych osób, więc nikt nie ucierpiał. Wiatrówka została zabezpieczona przez policję, a sprawa jest obecnie wyjaśniana w Komendzie Policji w Świdniku.

Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie i przypomina, że strzelanie nawet z broni pneumatycznej w miejscach publicznych jest niebezpieczne i surowo karane.

Jakie jest Wasze zdanie na temat takich incydentów? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnijcie ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.