Pijany ojciec leżał na ścieżce rowerowej. Przy nim płaczący 6-letni chłopczyk

DSC02967
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Pijany ojciec wybrał się z dzieckiem na spacer. Będąc na ścieżce rowerowej przewrócił się i upadł na ziemię. Płacz dziecka zaalarmował przechodniów, którzy wezwali służby.

Policjanci z Lublina w niedzielę około godz. 16 otrzymali informację, że na ścieżce rowerowej w pobliżu ulicy Kupieckiej leży mężczyzna, a przy nim znajduje się płaczące dziecko.

Zaraz po zgłoszeniu na miejsce przyjechali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Mundurowi zastali tam leżącego na kostce brukowej 36-letniego mieszkańca Lublina. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a pod jego „opieką” znajdował się 6-letni chłopczyk.

– Mężczyzna po upadku posiadał obrażenia ciała, jednak nie wyraził zgody na zbadanie przez załogę karetki pogotowia, która również przyjechała na miejsce – wyjaśnia Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Mężczyzna zachowywał się wulgarnie i agresywnie w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że nieodpowiedzialny ojciec miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, natomiast dziecko trafiło pod opiekę dziadka, który przyjechał na miejsce. Policjanci z V Komisariatu Policji w Lublinie będą teraz sprawdzać czy mężczyzna swoim zachowaniem nie naraził dziecka na utratę zdrowia, bądź życia.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo narażenia na utratę zdrowia lub życia dziecka zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.