Pijany kierowca karawanu zatrzymany w Lublinie. Prawa jazdy nie stracił, bo go nie miał

trumna pogrzeb
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W czwartek policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali na jednej z ulic Lublina 58-latka, który prowadził karawan pod wpływem alkoholu. Nie miał prawa jazdy, bo wcześniej je stracił za jazdę po pijaku.

Pijany kierowca karawanu w Lublinie

Na podejrzanie jadący karawan pogrzebowy ulicą Droga Męczenników Majdanka zwrócili uwagę policjanci lubelskiej drogówki. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze od razu zwrócili uwagę na unoszącą się w kabinie pojazdu woń alkoholu.

„W związku z tym siedzący za kierownicą mercedesa 58-letni mieszkaniec gminy Głusk został poddany badaniu trzeźwości. W trakcie testu alkomat wykazał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Jak szybko się okazało nie było to jedyne przewinienie mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 58-latek stracił już wcześniej prawo jazdy za jazdę po pijaku. Dodatkowo na jego koncie widniał prawomocny zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu w warunkach recydywy drogowej. Mężczyźnie może grozić nawet 5 lat więzienia, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej 10 tysięcy złotych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.