Pijany Białorusin jechał ciężarówką po krajowej 19. Na "pace" przewoził 40 ton stali

340 116137

Jechał zygzakiem, zajeżdżał drogę innym kierowcom i przewoził w naczepie 40 ton stali. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki, który poruszał się po trasie Lublin – Kraśnik.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek na drodze krajowej nr 19. O niebezpiecznej jeździe samochodu ciężarowego dyżurnego Komisariatu Policji w Bełżycach powiadomili świadkowie. Z przekazanych informacji wynikało, że białe ciężarowe volvo z naczepą jedzie zygzakiem, zajeżdża drogę innym kierowcom.

 

– „Zatrzymajcie go, jak on jedzie. Pozabija ludzi!” – tak powiedział jeden ze zgłaszających. Pojazd szybko poruszał się po ruchliwej drodze krajowej nr 19 od Lublina w kierunku Kraśnika.

 

W pościg za kierowcą ciężarówki udały się patrole z Bełżyc, Kraśnika i KMP w Lublinie. Pojazd wiozący 40 ton ładunku stali został zatrzymany w miejscowości Kolonia Rudnik, kilkanaście kilometrów przed Kraśnikiem.

 

– Od kierującego czuć było silną woń alkoholu. W kabinie pojazdu policjanci zauważyli kilka pustych puszek po piwie i jedną jeszcze niedopitą – relacjonuje st. asp. Janusz Majewski z kraśnickiej policji.

 

Kierowcą okazał się być 45-letni obywatel Białorusi. Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu. Jak się okazało, prowadził TIR-a mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

– W trakcie zatrzymania lekceważył polecenia policjantów i był agresywny – dodaje st. asp. Janusz Majewski. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

 

Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury celem zastosowania środka karnego. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.