Pijani rodzice z dzieckiem na rowerze wodnym. Oboje mieli po ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Policjanci patrolują akwen wodny
Fot. KPP Łuków

Brakiem wyobraźni wykazało się małżeństwo z Łukowa, 34-latka i jej mąż, którzy pływali rowerem wodnym, mając po ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego razem z nimi rowerem pływał ich 9-letni syn.

Pijani pływali z dzieckiem

W miniony weekend brakiem jakiejkolwiek wyobraźni wykazało się małżeństwo z Łukowa. 34-latka i jej mąż pływali po akwenie rowerem wodnym. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale oboje mieli po ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego razem z nimi rowerem pływał ich 9-letni syn.

Policjanci przekazali chłopca pod opiekę babci, a o zaistniałej sytuacji powiadomią Sąd Rodzinny. Oprócz tego rodzice odpowiedzą też za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Grozi im wysoka grzywna.

Świadomość zagrożenia oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą uchronią nas przed nieszczęśliwymi wypadkami, które mogą nawet skończyć się tragicznie.

By wypoczynek nad zalewem Zimna Woda był nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny, łukowscy policjanci do końca wakacji będą patrolowali ten teren, będą też sprawdzać stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu pływającego — informuje asp. szt. Marcin Józwik

Mundurowi patrolują teren wokół zalewu

Wakacje i słoneczna pogoda sprawiły, że chętniej i liczniej korzystamy ze sprzyjającej aury i wypoczywamy nad wodą. Odnowiony zalew Zimna Woda codziennie odwiedzany jest przez spragnionych promieni słonecznych i kąpieli wodnych mieszkańców Łukowa i okolic.

Oprócz ratowników WOPR nad ich bezpieczeństwem czuwają łukowscy policjanci. Mundurowi każdego dnia patrolują teren wokół zalewu i dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą. Policjanci przypominają plażowiczom o konieczności zabezpieczenia swoich pojazdów, a szczególnie jednośladów, którymi przyjechali nad zalew.

Apel o rozwagę

Funkcjonariusze zwracają też szczególną uwagę na zachowanie plażowiczów, pilnują, by kąpali się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez ratowników wodnych. Policjanci, rozmawiając z wypoczywającymi, apelują o rozwagę i przypominają o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w rejonach zbiorników wodnych.

Niestety wśród plażowiczów i miłośników atrakcji wodnych zdarzają się też osoby, których zachowanie i postępowanie niejednokrotnie będzie miało swój finał na sali sądowej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.