Pijane nastolatki kopały, szarpały i wyzywały policjantów. Najmłodsza miała 13 lat

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali nastolatki w wieku 13, 15, 16 i 19 lat, które zachowywały się głośno i spożywały alkohol na klatce schodowej. Trzy z nich zaatakowało interweniujących funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek w jednym z bloków przy ul. Żelaznej w Lublinie. Policjanci z III komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące zakłócenia ciszy nocnej. Według zgłaszających na klatce schodowej miała znajdować się grupa osób, która krzyczała i spożywała alkohol na klatce schodowej.

Wysłani na interwencję policjanci zastali tam cztery nastolatki. Wszystkie zachowywały się bardzo głośno i spożywały alkohol. Na widok umundurowanych policjantów trzy z nich stały się agresywne. Wyzywały policjantów, nie chciały wykonywać poleceń funkcjonariuszy, a po chwili szarpały za mundury i kopały policjantów.

„Najmłodsza z nich miała 13-lat i ponad 1.3 promila alkoholu w organizmie. Kolejna 16-latka miała 0.7 promila alkoholu, natomiast najstarsza 19-latka prawie 2 promile” – wyjaśnia Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Pijane i agresywne nastolatki zostały zatrzymane. 19-latka trafiła do policyjnego aresztu, natomiast 13 i 16 latka do policyjnej izby dziecka. Wśród nich była także 15-latka (blisko promil alkoholu w organizmie), która zachowywała się spokojnie i wykonywała polecenia policjantów, dlatego została przekazana ojcu.

„Wszystkie trzy nieletnie odpowiedzą przed sądem rodzinnym natomiast 19-latka odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3” – mówi Fijołek.3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie może być,…., a rodzice potem płaczą że dzieci nie mają czasu na rozrywki, nie mają czasu wolnego tylko szkoła tyle zadaje….. A tu proszę czas na przyjemności bez problemu znaleziony