Pijana matka miała 2,5 promila. Tego wieczoru opiekowała się dwójką dzieci

Pijana matka shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dzieci w wieku 9 i 6 lat zostały przekazane pod opiekę ojca.

 

W niedzielę około godziny 20:00 opolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie opiekującej się dziećmi, na terenie jednego z osiedli w Poniatowej.

 

Skierowany na miejsce patrol pod wskazanym adresem zastał dwójkę dzieci i ich matkę. Chwiejąca się na nogach kobieta oznajmiła policjantom, że tego wieczoru spożywała wraz ze swoją koleżanką wódkę i piwo.

 

Mundurowi przebadali alkomatem 36 – latkę, jak się okazało miała ona w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dzieci w wieku 9 i 6 lat zostały przekazane pod opiekę ojca.

 

Gdy pijany opiekun narazi podopiecznych na niebezpieczeństwo zagrażające zdrowiu lub nawet życiu, może być ukarany grzywną, naganą lub karą pozbawienia wolności na okres od trzech miesięcy do pięciu lat.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.