Pijana kobieta jechała w nocy bez świateł z dzieckiem w samochodzie

alkomat
fot. Policja

W środę w ręce policjantów wpadła nietrzeźwa mieszkanka gminy Karczmiska. Badanie alkomatem wykazało, że 47-letnia kierująca Fordem miała w organizmie ponad promil alkoholu. Przykuła uwagę funkcjonariuszy, ponieważ w nocy jechała samochodem bez wymaganych świateł.

Pijana w samochodzie przewoziła 10-latkę

Wczoraj kilka minut po północy opolscy policjanci, patrolując teren Opola Lubelskiego, zatrzymali do kontroli drogowej samochód Ford, którego kierująca nie stosowała się do obowiązku używania świateł mijania. Pomimo pory nocnej 47-latka kierowała Fordem, nie mając włączonych świateł.

Drogę kierującej oświetlały jedynie uliczne latarnie. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mieszkanki gminy Karczmiska okazało się, że miała ponad promil alkoholu w organizmie. W samochodzie podróżowała z 10-letnią córką znajomych. O dalszych losach 47-latki zadecyduje sąd.

Przypominamy

Zgodnie z obowiązującym prawem, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nowelizacja Kodeksu Karnego, która weszła w życie 14 marca br., wprowadza również możliwość konfiskaty samochodu. Jest ona obligatoryjna w przypadku, gdy kierowca prowadzi pojazd, mając co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo przepisy przewidują konfiskatę samochodu lub jego równowartości w sytuacjach, gdy kierowca spowoduje wypadek, mając w organizmie minimum promil alkoholu. Wprowadzone zmiany mają na celu zaostrzenie kar dla kierowców, którzy decydują się na jazdę w stanie nietrzeźwości, co ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.