Pierwszy dzwonek zabrzmi tu we wrześniu. Szkoła przy ul. Berylowej prawie gotowa

Szkoła Podstawowa przy ul. Berylowej 18
Szkoła Podstawowa przy ul. Berylowej | materiały prasowe

Szkoła podstawowa przy ul. Berylowej w Lublinie już prawie gotowa, trwa tu wielkie sprzątanie po pracach wykończeniowych. Pierwszy szkolny dzwonek zabrzmi tu we wrześniu.

Szkoła Podstawowa nr 58 przy ul. Berylowej 7 formalnie działa od 1 kwietnia. Wcześniejsza data utworzenia placówki umożliwiła taką jej organizację, by działalność dydaktyczna i wychowawcza mogła rozpocząć się już 1 września.

Stanowisko dyrektora szkoły zostało powierzone panu Markowi Błaszczakowi, który od 1 kwietnia jest odpowiedzialny za całą organizację, kadry, wyposażenie oraz przeprowadzenie rekrutacji do szkoły oraz przedszkoli.

Na obecną chwilę łącznie na rok szkolny 2020/2021 w szkole podstawowej zostały utworzone 22 oddziały z 536 uczniami, w tym 7 równoległych klas pierwszych (185 uczniów). Ponadto powstanie 5 klas II (122 uczniów), 3 oddziały klas III (62 uczniów), 3 oddziały klasy IV (68 uczniów), 1 oddział klasy V (21 uczniów), 2 oddziały klasy VI (52 uczniów), 1 klasa VII (26 uczniów).

Do 6 oddziałów Przedszkola nr 88 przy ul. Berylowej (w strukturze Zespołu Szkół nr 13) zostało zapisanych 150 przedszkolaków, do 6 oddziałów funkcjonujących w przedszkolu przy ul. Onyksowej również 150 dzieci.

Postęp prac przy budowie szkoły przy ul. Berylowej

Wszystkie klasy lekcyjne są już gotowe do montowania mebli oraz sprzętu multimedialnego, w łazienkach kończą się ostatnie montaże. Gotowa jest nowoczesna sala gimnastyczna, wyposażona w trybuny i nowoczesny sprzęt sportowy, aula widowiskowa i sala teatralna.

Czterokondygnacyjny budynek szkoły stanowi wielokolorową, kilkusegmentową bryłę z osobnymi wejściami dla każdej z jednostek. Jedna z kondygnacji ze względu na spadek terenu jest częściowo podziemna.

Na poziomie -1 znajduję się zaplecze sportowe obiektu z salą gimnastyczną, salą fitness i siłownią, a także szatnie i zaplecze magazynowe. Poziom 0 to część przedszkolna obiektu z salami zajęć, pokojem nauczycielskim i gabinetem logopedycznym.

Na parterze znajdują się także biblioteka, czytelnia i widownia oraz zespół jadalno-kuchenny wyposażony w najwyższym standardzie, szkoła czeka już na ostatnią partię sprzętu gastronomicznego.

Poziom I i II to przede wszystkim sale dydaktyczne, ale także zaplecze administracyjne szkoły: sekretariat, gabinety dyrektora i wicedyrektorów oraz przestronna sala konferencyjna.

Na najwyższej kondygnacji znajdują się także sala widowiskowa (aula) z 310 miejscami, sala teatralna wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny, a także gabinety pedagoga, psychologa, logopedy, stomatologa i pielęgniarki.

Cała szkoła jest klimatyzowana oraz objęta jednolitym systemem nagłośnienia. Sprzątanie obiektu o całkowitej powierzchni użytkowej ok. 14 tys. m2 będzie częściowo zautomatyzowane.

Szkoła Podstawowa przy ul. Berylowej 6
Szkoła Podstawowa przy ul. Berylowej 14
Szkoła Podstawowa przy ul. Berylowej 13
Szkoła Podstawowa przy ul. Berylowej 12

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.