Pierwszy dzień jesieni 2018. Kiedy zaczyna się jesień?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kiedy zaczyna się pierwszy dzień astronomicznej i kalendarzowej jesieni? Choć lato w pełni, coraz bardziej zbliżamy się do jego ostatniego dnia. Sprawdzamy datę początku jesieni 2018.

Kiedy zaczyna się jesień 2018? Koniec lata, a początek jesieni, to dla wielu czas powrotu do rzeczywistości po wakacyjnych przygodach. Większość z nas wraca z urlopów, a uczniowie rozpoczynają kolejny rok szkolny. Przypominamy datę równonocy jesiennej 2018 oraz końca kalendarzowego lata.

Pierwszy dzień jesieni 2018 – kiedy jest?

Data pierwszego dnia jesieni w kalendarzu jest stała. Równonoc jesienna to moment, kiedy długość dnia i nocy są takie same. W 2018 roku jesień astronomiczna wypada 22 września, będzie to sobota. W tym momencie nastąpi początek astronomicznej jesieni, a 23 września o godz. 03:54 nad ranem przywitamy jesień kalendarzową.

Co ciekawe, astronomiczna jesień nie zawsze wypada tak samo. Czasami jest jeden dzień różnicy między datą jesieni kalendarzowej i astronomicznej, jednak zdarza się, że daty te pokrywają się.

Kiedy koniec lata w 2018 roku?

W tym roku koniec lata wypada w piątek. To właśnie 21 września przychodzi czas pożegnania z latem. Od teraz dni będą coraz krótsze, a noce coraz dłuższe. Również po całkiem ciepłym lecie przyjdą ochłodzenia, mgliste poranki i częstsze opady deszczu.

Nadejście astronomicznej jesieni wcale nie musi oznaczać końca pięknej pogody. Choć ta pora roku kojarzy się głównie z chłodniejszymi temperaturami i porą deszczową, pod koniec września również możemy się cieszyć ostatnimi promieniami letniego słońca.

Czytaj także: Koniec ze zmianą czasu z letniego na zimowy? Jest decyzjaWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.