Pierwsze uderzenie zimy sparaliżowało ruch w Lublinie. Wiemy, ile kosztowało odśnieżanie miasta

Trudne warunki drogowe spowodowane zalegającym błotem pośniegowym i śniegiem na al. Kraśnickiej
Trudne warunki drogowe spowodowane zalegającym błotem pośniegowym i śniegiem na al. Kraśnickiej | fot. Dominik Wąsik

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w poniedziałek w Lublinie spadł pierwszy śnieg. Mimo interwencji pługopiaskarek nie obyło się bez paraliżu ruchu. Śnieg zaskoczył wielu kierowców.

Śnieg zaskoczył drogowców i kierowców

W poniedziałek, 6 grudnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa lubelskiego, w tym dla Lublina. Informował, że tego dnia możemy spodziewać się oblodzenia spowodowanego zamarzaniem mokrego śniegu. Od wczoraj warunki na drogach są więc utrudnione, jest ślisko.

Opady śniegu dosłownie sparaliżowały ruchu na terenie całego Lublina. Utrudnione było poruszanie się wieloma arteriami oraz doszło do wielu kolizji. Na ul. Lubartowskiej autobusy i trolejbusy komunikacji miejskiej miały problem z przejazdem. Chodzi o odcinek między al. Tysiąclecia a ul. Bajkowskiego, gdzie pojazdy nie mogły ruszyć pod wzniesienie.

Zobacz: Paraliż Lublina! Jest ślisko i pada śnieg. Autobusy nie mogą wyjechać pod ul. Lubartowską

Ile kosztowało poniedziałkowe odśnieżanie?

W tym sezonie na przeprowadzenie akcji ZIMA Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie posiada budżet ponad 12 mln złotych.

„Minionej doby (od godz. 6.00 dnia 6 grudnia do godz. 6.00 dnia 7 grudnia – przyp. red.) w terenie pracowało 29 dużych solarek oraz 14 małych” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Koszty zimowego utrzymania miasta za ostatnią dobę wyniósł blisko 193 tys. zł. Do tego należy doliczyć również odśnieżanie chodników – ponad 9 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.