Pierwsze polskie truskawki trafiły do sklepów Biedronka. Za kilogram zapłacimy nieco ponad 40 zł

Pierwsze polskie truskawki trafiły do sprzedaży w sklepach Biedronka
Pierwsze polskie truskawki trafiły do sprzedaży w sklepach Biedronka | fot. Biedronka

W ofercie sklepów Biedronka pojawiły się pierwsze polskie truskawki. Na razie są to marginalne ilości, a cena owoców jest wysoka. Za kilogram zapłacimy nieco ponad 40 zł. Sieć apeluje do plantatorów owoców.

Polskie truskawki w Biedronce

Od środy 10 kwietnia polskie truskawki są dostępne w cenie regularnej 10,49 zł za opakowanie 250 g (41,96 zł/kg) w 2000 sklepach sieci Biedronka w Polsce. Pierwsze w tym roku polskie truskawki, które trafiły do sklepów Biedronka to odmiana Malling Centenary. Pochodzą z 2,5 hektarowej uprawy zlokalizowanej niedaleko Połańca w województwie świętokrzyskim.

„Cieszę się, że możemy powitać w sklepach Biedronki pierwsze truskawki z polskich upraw. Owocna współpraca z polskimi dostawcami pozwala nam co roku zwiększać dostępność pierwszej polskiej truskawki, już od pierwszych dni kwietnia” – mówi Piotr Stępień, kupiec owoców w sieci Biedronka.

Sieć pochwaliła się, że tylko w ubiegłym roku sprzedała ponad 8,5 mln kilogramów truskawek w swoich sklepach. W komunikacie przekonuje, iż wczesne dostawy truskawek możliwe są dzięki strategii współpracy Biedronki z gospodarstwami rolnymi z naszego kraju.

„Jednym z priorytetów i filarów strategii Biedronki są zakupy od lokalnych, rodzimych producentów i zawsze, jeśli jest to tylko możliwe 100% owoców i warzyw, które można wyhodować w Polsce, pochodzi od polskich rolników” – czytamy w komunikacie.

W ramach struktury Biedronka posiada stanowiska kupców lokalnych, którzy aktywnie poszukują także mniejszych, rodzinnych gospodarstw rolnych, którym proponują nawiązanie współpracy z siecią. Każdy plantator ma możliwość sprzedaży swoich owoców w Biedronce.

Plantatorzy mogą skontaktować się z Biedronką poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy. Formularz jest pod adresem: https://www.biedronka.pl/front/form/farmers

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.