Pierwsze „elektryki” w miejskiej wypożyczalni Lubelski Rower Miejski. Jazda nimi kosztuje tyle samo co zwykłym rowerem

Rowery elektryczne w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego
Rowery elektryczne w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego | fot. Miasto Lublin

W pierwszy dzień wiosny ruszył pełen sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Oferta miejskiej wypożyczalni przynosi nowość – rowery elektryczne.

Do Lublina trafiło pierwszych 5 rowerów elektrycznych

Od 21 marca użytkownicy miejskiej wypożyczalni Lubelski Rower Miejski korzystają z pierwszych 5 rowerów elektrycznych, a w sumie do dyspozycji mieszkańców będzie 10 takich jednośladów. Pierwsza „piątka” elektryków pojawiła się na stacji Plac Litewski/ul. Kapucyńska. Będzie je można wypożyczyć na takiej samej zasadzie jak standardowe jednoślady.

Cennik podstawowy Lubelskiego Roweru Miejskiego:

  • 1,00 zł za pierwsze 30 minut jazdy,
  • 0,50 zł za kolejne 30 minut jazdy,
  • 1,00 każda kolejna godzina jazdy.

Zobacz pozostałe cenniki LRM.

Rowery z napędem elektrycznym są widoczne w aplikacji i oznaczone kolorem granatowym. Zwykłe rowery mają przypisany kolor zielony, a dziecięce różowy. Mieszkańcy jeszcze w tym sezonie skorzystają też z możliwości wypożyczenia pierwszego roweru transportowego.

Od dzisiaj (21 marca) cała flota Lubelskiego Roweru Miejskiego liczy 625 rowerów, w tym 15 dla dzieci i 5 elektrycznych rozlokowanych na 131 stacjach (46 pasywnych i 85 standardowych). Dwie nowe stacje zlokalizowano bezpośrednio przy nowym Dworcu Lublin oraz przy ul. Grygowej.

Statystyki LRM

Od początku sezonu, czyli 21 marca 2023 r. do teraz liczba użytkowników przekroczyła 21,5 tys. Rowery wypożyczono blisko 155 tys. razy, a liczba pokonanych kilometrów przez jednoślady to ok. 492 tys. km. Od 4 marca, kiedy dostępna była pierwsza „setka” rowerów, przybyło 118 nowych kont, a liczba wypożyczeń wyniosła 988 razy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Co się dzieje z tymi rowerami elektrycznymi? Cały czas są niedostępne do wypożyczenia. Na mapie można je znaleźć w bazie MPK. Są aż tak awaryjne?