Pierwsza osoba w Polsce zaszczepiona przeciw Covid-19. Kim jest?

Alicja Jakubowska jest pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko koronawirusowi w Polsce
Alicja Jakubowska jest pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko koronawirusowi w Polsce | fot. Adam Guz, KPRM

W niedzielę po godzinie 8 rano pierwsza osoba w Polsce przyjęła szczepionkę przeciw Covid-19. To Naczelna Pielęgniarka CSK MSWiA w Warszawie Alicja Jakubowska.

W niedzielę, 27 grudnia w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciwko Covid-19. W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie zaszczepiono pierwszą osobę na Covid-19 w Polsce. Jako pierwsza szczepionkę przyjęła naczelna pielęgniarka szpitala CSK MSWiA w Warszawie Alicja Jakubowska.

Pielęgniarka Alicja Jakubowska po szczepieniu oznajmiła mediom, że szczepienie nie bolało i czuje się dobrze.

„Od dziś możemy zacząć zmieniać naszą przyszłość. Mamy skuteczne narzędzie walki z epidemią. Teraz już w naszych rękach jest nasze jutro. Ważne, żebyśmy jak najbardziej gremialnie tego narzędzia użyli” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

W Lublinie pierwsze szczepienia odbędą się w niedzielę w szpitalach: SPSK nr 1 i Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Czytaj dalej…

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.