Pierwsza niedziela handlowa 2021. Czy dziś (31 stycznia) sklepy są otwarte?

biedronka sklep zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Pierwsza niedziela handlowa w 2021 roku. Czy dziś zrobimy zakupy? Jakie sklepy są dzisiaj otwarte? Czy 31 stycznia to niedziela handlowa?

Pierwsza niedziela handlowa 2021

W 2021 roku zakaz handlu nie obowiązuje w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. >>> KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH W 2021 ROKU

Niedziela 31 stycznia 2021. Czy dziś jest niedziela handlowa?

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2021 roku zakaz handlu nie obowiązuje w niedzielę, 31 stycznia. Niedziela 31 stycznia to pierwsza niedziela handlowa w 2021 roku.

31 stycznia zakupów zrobimy praktycznie we wszystkich dużych sklepach. Otwarte będą takie sklepy jak m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour, Selgros, Aldi, czy też galerie handlowe i pasaże.

Dziś zakupy zrobimy także w sklepach osiedlowych oraz sklepach sieci Żabka. Ponadto, podobnie jak w każdą niedzielę, dziś również otwarte są także apteki i stacje benzynowe.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary. Placówka może zostać ukarana mandatem w wysokości 1-5 tys. zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, kara może wynieść nawet 100 tys. zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.