Pielęgniarki odwołują strajk w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Obie strony chcą porozumienia

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Pielęgniarki z wojewódzkiego szpitala w Lublinie odwołują zapowiadany na poniedziałek 24 stycznia strajk ostrzegawczy. Będą kontynuować dialog mediacyjny z dyrekcją szpitala.

Odwołany strajk ostrzegawczy

Przypomnijmy, że w piątek (21.01) pielęgniarki i położne Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie zapowiedziały odejście na dwie godziny od łóżek pacjentów. Strajk ostrzegawczy został zaplanowany na poniedziałek, 24 stycznia.

Więcej o zapowiadanym strajku: Pielęgniarki na dwie godziny odejdą od łóżek. Strajk ostrzegawczy w szpitalu wojewódzkim

W niedzielę (23.01) Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych przesłał oświadczenie, z którego wynika, że poniedziałkowy strajk ostrzegawczy został odwołany.

„Wychodząc naprzeciw słowom Dyrektora przekazanym za pomocą mediów publicznych o możliwości polubownego rozwiązaniu sporu pomiędzy stronami, związek zawodowy wyraża również chęć do kontynuowania dialogu mediacyjnego w dobrej wierze i duchu poszanowania obydwu stron”

– czytamy w przesłanym oświadczeniu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.