Pielęgniarki na dwie godziny odejdą od łóżek. Strajk ostrzegawczy w szpitalu wojewódzkim

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej w Lublinie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie w poniedziałek 24 stycznia odejdą od łóżek na dwie godziny. Jak zapowiada Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych będzie to strajk ostrzegawczy przeciwko płacy.

Strajk pielęgniarek i położnych szpitala wojewódzkiego

Aktualizacja: Pielęgniarki odwołują strajk w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Obie strony chcą porozumienia

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych domaga się zrealizowania postanowień Porozumienia zbiorowego z 28 maja 2018 r. w zakresie kroczących podwyżek wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek i położnych. W związku z brakiem porozumienie z dyrekcją szpitala na poniedziałek 24 stycznia pielęgniarki i położne zapowiedziały strajk ostrzegawczy.

„Zarząd Zakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie informuje, że na dzień 24 stycznia 2022 r. w godz. 9.00 – 11.00 zapowiedział 2-godzinny strajk ostrzegawczy na podstawie art. 12 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Informacje o strajku ostrzegawczym zostały przekazane pracodawcy w ustawowym terminie”

– czytamy w oświadczeniu Zarządu Zakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie.

„Od ostatniej mediacji tj. 30 grudnia 2021 r. (w którym Pan Dyrektor nie mógł uczestniczyć ze względu na spotkanie z Ministrem Zdrowia) pracodawca nie podjął jakichkolwiek działań, które dawałyby nadzieję na zażegnanie sporu zbiorowego i zawarcie porozumienia. Stoi to w opozycji do treści apelu skierowanego do grupy zawodowej pielęgniarek i położnych, kolportowanego na terenie Szpitala 21 stycznia 2022 r., w którym czytamy, że Pan Dyrektor jest przekonany, że są inne [niż strajk] sposoby rozwiązywania każdego konfliktu”

– piszą przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

„Związek widzi tylko jedną metodę, a mianowicie prowadzenie rozmów w dobrej wierze i z wolą zawarcia kompromisowego porozumienia. Niezmiennie jesteśmy gotowi do rozmów, nawet w dniu dzisiejszym bądź w weekend. Panie Dyrektorze, niech Pan się nie boi pielęgniarek i położnych! Odwagi! Skoro deklaruje Pan w każdym wystąpieniu – nawet podczas dzisiejszej konferencji prasowej – szacunek i zrozumienie dla naszej ciężkiej pracy, to warto dać temu realny dowód”

– czytamy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.