Piękne stopy na lato? Profesjonalne zabiegi dla wymagających

zadbane stopy
Zadbane stopy | fot. Adobe Stock

Wiosna rozgościła się już na dobre, a zanim się obejrzysz, będzie lato i przyjdzie czas na klapki. Wiosną obiecujemy sobie, że do lata zadbamy o stopy, a kiedy przychodzi co do czego, jest już za późno. Może w tym sezonie nareszcie będzie inaczej?

Jak dbać o stopy w gabinecie?

Nasze stopy codziennie przenoszą ogromne obciążenia, a dodatkowo niejednokrotnie męczą się w pięknych, ale mało wygodnych butach. Stopy znoszą to dzielnie i dzień po dniu niosą nas przez życie, ale w pewnym momencie nawet one mówią „dość”. Pękająca skóra, odciski, osłabione paznokcie i różnego rodzaju choroby skutecznie niszczą wygląd stóp i naszą pewność siebie.

Nie każdy problem da się rozwiązać w domu – we własnym zakresie możesz lekko złuszczyć stopy czy dodatkowo je nawilżyć, ale nie pozbędziesz się poważniejszych dolegliwości, bo takie leczy się w profesjonalnym gabinecie. Właśnie teraz jest najlepszy czas na to, żeby umówić się na wizytę, skonsultować stan swoich stóp, wykonać pedicure i wdrożyć ewentualną terapię.

Specjalista podolog odpowie na Twoje pytania, przeprowadzi zabieg i przekaże wskazówki dotyczące dalszego postępowania, a od tego już tylko krok do pięknych i zdrowych stóp.

Dlaczego pielęgnacja w gabinecie jest skuteczniejsza niż domowe sposoby?

Wachlarz metod pielęgnacji dostępnych w warunkach domowych jest bardzo ograniczony. W domu możesz wykonać relaksującą kąpiel, peeling czy pedicure, ale większość tych domowych zabiegów będzie powierzchowna, a tym samym średnio skuteczna. Kosmetyki i akcesoria pielęgnacyjne dostępne w ogólnej sprzedaży nie umożliwią osiągnięcia takich efektów jak po użyciu rozwiązań dedykowanych profesjonalistom. Ze specjalistycznymi preparatami do pielęgnacji stóp trzeba się właściwie obchodzić, dlatego że związki w nich zawarte są bezpieczne i skuteczne wyłącznie wtedy, kiedy umiejętnie je wykorzystujemy.

Zwyczajne kremy, maseczki i kąpiele do stóp dostępne w drogeriach czy sklepach internetowych mają z reguły małe stężenia substancji czynnych, a tym samym nie zdziałają cudów. Profesjonalne produkty takie jak Pharm Foot cechują się wysokimi stężeniami substancji czynnych i znacznie wyższą skutecznością, a co za tym idzie, przynoszą spektakularne rezultaty.

Linie produktów Pharm Foot
Linie produktów Pharm Foot

Jak wygląda wizyta u podologa?

Podolog podczas wizyty dokładnie oceni stan stóp i paznokci – obejrzy skórę i płytkę paznokciową w powiększeniu, a jeśli ocena wizualna nie wystarczy, wykona analizę przy użyciu podoskopu lub przeprowadzi testy mykologiczne. Dalsze postępowanie jest zależne od tego, w jakiej kondycji są stopy – jeśli nie stwierdzono żadnych zakażeń, podolog wykona standardowy zabieg pielęgnacyjny. Jeżeli stopy wymagają leczenia, wdroży stosowne produkty i zabiegi.

Preparaty Pharm Foot docenione przez lekarzy i specjalistów

W wielu uznanych gabinetach podologicznych i kosmetycznych podczas zabiegów stosuje się profesjonalne kosmetyki do stóp Pharm Foot. Te produkty są dostępne wyłącznie dla specjalistów, a szeroka gama obejmuje preparaty przygotowujące do zabiegu, pielęgnacyjne, lecznicze i rekonstrukcyjne. Gabinety pracujące na kosmetykach Pharm Foot oferują szereg zabiegów, których celem jest poprawa zdrowia i estetyki stóp.

Linie produktów Pharm Foot
Linie produktów Pharm Foot

Kontynuacja leczenia w domu – dlaczego jest tak ważna?

Specjalista podolog prawie zawsze przekazuje wskazówki dotyczące dalszego postępowania ze stopami w warunkach domowych. Zabiegi wykonane w gabinecie to nie wszystko – istotne jest też to, jak później dbamy o stopy. Kontynuacja leczenia w warunkach domowych jest warunkiem koniecznym dla osiągnięcia oczekiwanego efektu i zawsze należy ściśle stosować się do odebranych wskazówek.

Kosmetyki Pharm Foot – jakie problemy rozwiązują?

W ofercie kosmetyków Pharm Foot są produkty przeznaczone do różnych problemów, w tym:

  • zrogowacenia i odciski stóp;
  • ubytki paznokci;
  • stopę cukrzycową;
  • nadmierną suchość i łuszczycę;
  • choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym.

Przykłady bestsellerowych produktów to: Cracked Heel Protector – odżywcza maść z oliwą ozonowaną do intensywnej regeneracji suchej, szorstkiej i popękanej skóry. A także Ozone Guard – krem w spray’u, który szybko się wchłania i dodatkowo zapewnia ochronę antymikrobową i antybakteryjną.

Cracked Heel Protector
Cracked Heel Protector
PF4 01
Ozone Guard

Zdrowe i piękne stopy – recepta na lepsze samopoczucie

Każda z nas doskonale wie, że wygląd wpływa na samopoczucie. Kiedy dobrze wyglądasz, dobrze się czujesz i to widać na pierwszy rzut oka. Pewności siebie dodają nie tylko ładne włosy, zdrowy uśmiech czy modne ubrania, ale też wypielęgnowane stopy. Zadbaj o nie, zanim przyjdzie lato – w ładnych sandałkach każdej z nas do twarzy, ale… grunt to zdrowe stopy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.