PGE Polska Grupa Energetyczna przeniosła się z Warszawy do Lublina. Tu będą szkoleni pracownicy spółki z całej Polski

Nowa siedziba PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Lublinie
Nowa siedziba PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Lublinie | fot. Katarzyna Link, LUW

PGE Polska Grupa Energetyczna przeniosła siedzibę z Warszawy do Lublina. W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie siedziby w biurowcu przy al. Kraśnickiej. Powstało tu centrum wiedzy i rozwoju, w którym będą szkoleni pracownicy spółki z całej Polski.

Państwowy gigant energetyczny osiedlił się w Lublinie

Nowa siedziba PGE Polskiej Grupy Energetycznej zajmuje dwa piętra biurowca przy al. Kraśnickiej 27, o czym informowaliśmy pod koniec lipca, tu: Państwowy gigant energetyczny zajmie dwa piętra nowego biurowca przy al. Kraśnickiej. Adres PGE Polskiej Grupy Energetycznej jest zarejestrowany w tym miejscu już od 1 lipca, lecz do tej pory w budynku trwały prace adaptacyjne pomieszczeń biurowych.

W poniedziałek 26 września miało miejsce oficjalne otwarcie nowej siedziby, na którym pojawił się sam prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski. Wśród zaproszonych gości byli m.in. wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, wojewoda lubelski Lech Sprawka, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, oraz inni politycy i ważne osobowości. Natomiast na otwarcie nie dojechał wicepremier Jacek Sasin.

Zaproszeni gości na otwarcie siedziby PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Lublinie
Zaproszeni gości na otwarcie siedziby PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Lublinie | fot. Katarzyna Link, LUW

Teoretycznie pracować będzie tu 180 osób, ale jak informuje spółka, część pracowników będzie realizowało swoje zadania w innych biurach spółki w Polsce. Powstało tu centrum wiedzy i rozwoju, w którym będą szkoleni pracownicy spółki z całej Polski.

Przeniesienie siedziby PGE do Lublina wiąże się również z korzyściami dla samego miasta i województwa. Lokalne samorządy zyskają dodatkowe dochody z podatku CIT płaconego przez spółkę oraz z podatku PIT odprowadzanego przez zatrudnionych w Lublinie pracowników. Według szacunków do budżetu województwa wpłynie dodatkowo 100 mln zł z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

Przeniesienie siedziby do Lublina to element decentralizacji oraz możliwość pozyskiwania i zatrudniania nowych pracowników, a Lublin jako miasto akademickie w ocenie PGE ma taki potencjał. W naszym mieście Grupa PGE ma już inne swoje oddziały: PGE Dystrybucja, ale także PGE Energia Ciepła – Oddział Elektrociepłownia Lublin, a także Oddział Obrotu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.