Państwowy gigant energetyczny zajmie dwa piętra nowego biurowca przy al. Kraśnickiej

Nowa siedziba PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. przy ul. Kraśnickiej w Lublinie
Nowa siedziba PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. przy ul. Kraśnickiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Największa państwowa spółka energetyczna przenosi swoją siedzibę z Warszawy do Lublina. Już wiadomo, że PGE zajmie dwa piętra nowego biurowca przy al. Kraśnickiej.

Siedziba PGE w Lublinie

Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna na Nadzwyczajnym Zgromadzenie Akcjonariuszy na początku kwietnia br. podjął uchwałę o przeniesieniu siedziby spółki do Lublina. Jak poinformowała spółka, za zmianą lokalizacji przemawiała występująca obecnie duża rotacja pracowników na rynku pracy, a także „zrównoważona transformacja”.

1 lipca Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku zarejestrował nową siedzibę spółki PGE S.A. Siedziba PGE w Lublinie zajmie dwa piętra biurowca przy al. Kraśnickiej 27. Zostanie tam utworzone Centrum Wiedzy i Rozwoju PGE. Obecnie w budynku trwa remont i przygotowanie powierzchni biurowej.

„Zmiana siedziby PGE S.A. z Warszawy na Lublin objęła obszary, za które odpowiadają Departament Zarządzania Kapitałem Ludzkim i Kulturą Organizacji, Departament Audytu oraz Departament Prawa i Zarządzania Korporacyjnego” – mówi Małgorzata Babska, rzecznik Grupy PGE.

Zmiana siedziby spółki nie wiążę się z przeprowadzką wszystkich pracowników do Lublina. Większość pracowników, jak również zarząd spółki, nadal będą pracować w Warszawie.

„W pierwszej kolejności spółka będzie zatrudniała specjalistów w tych obszarach. Przeniesienie siedziby do Lublina to element decentralizacji oraz możliwość pozyskiwania i zatrudniania nowych pracowników, a Lublin jako miasto akademickie w ocenie PGE ma taki potencjał” – komentuje Małgorzata Babska.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Co państwowe to niczyje i można wydawać na lewo i prawo. A może zamiast bizancjum ceny obniżyć?