PGE Polska Grupa Energetyczna mecenasem Muzeum Narodowego w Lublinie

PGE mecenasem Muzeum Narodowego w Lublinie
PGE mecenasem Muzeum Narodowego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

PGE Polska Grupa Energetyczna została mecenasem Muzeum Narodowego w Lublinie. Dzięki zaangażowaniu energetycznej spółki muzeum na lubelskim zamku ma zyskać nowe możliwości rozwoju i przyczynić się do wzbogacenia wydarzeń kulturalnych.

PGE mecenasem Muzeum Narodowego w Lublinie

O objęciu mecenatem lubelskiego Muzeum Narodowego poinformowano w czwartek na konferencji prasowej, podczas której przedstawiciele PGE Polskiej Grupy Energetycznej i Muzeum Narodowego w Lublinie podpisali umowę współpracy. Dzięki podpisanej umowie PGE wesprze wydarzenia kulturalne oraz edukacyjne zaplanowane przez Muzeum Narodowe przez najbliższy rok.

„Dzięki współpracy PGE z Muzeum Narodowym w Lublinie przez cały najbliższy rok możliwe będzie zrealizowanie wydarzeń kulturalnych, zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów min.: wystawę archeologiczną „Magia starożytnego Egiptu”, czy Noc Muzeów” – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Na zdjęciu prezes PGE Wojciech Dąbrowski
Na zdjęciu prezes PGE Wojciech Dąbrowski | fot. Dominik Wąsik

„Decyzja o objęciu Muzeum Narodowego w Lublinie mecenatem przez PGE to wyraz zaangażowania Grupy PGE w aktywny mecenat polskiej kultury, dbałość o polską kulturę i polskie dziedzictwo narodowe oraz chęć jego popularyzacji” – mówił Wojciech Dąbrowski i dodał, że „PGE jest jednym z największych mecenasów kultury w Polsce – współpracuje z 14 filharmoniami w całej Polsce, Teatrem Wielkim w Łodzi, a także z Muzeum Narodowym w Warszawie, oraz z Zamkiem Królewskim na Wawelu”.

Na konferencji prasowej zabrakło ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, lecz w jego zastępstwie pojawił się wiceminister Jak Kanthak, który odczytał słowa ministra na temat współpracy Grupy PGE z Muzeum Narodowym w Lublinie.

Na zdjęciu wiceminister Jan Kanthak
Na zdjęciu wiceminister Jan Kanthak | fot. Dominik Wąsik

„Współpraca PGE z Muzeum Narodowym w Lublinie obejmuje ochronę i upowszechnianie dziedzictwa narodowego regionu, który jest zjawiskiem unikatowym w skali międzynarodowej. Ziemia lubelska od wieków była bogatym pejzażem wielokulturowości” – napisał Jacek Sasin w liście odczytanym przez Jana Kanthaka.

„To ochrona zabytków kultury, realizacja nowych wydarzeń artystycznych oraz edukacyjnych, które będą promować bogactwo i potencjał kulturowy drogiej nam wszystkim Lubelszczyzny” – dodał.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.