Pewna droga do wymarzonej sylwetki

Projekt zdrowie Lublin bezpłatna konsultacja
Projekt Zdrowie

Wielu z nas nie jest zadowolonych ze swojego wyglądu, ale nie wie też jak schudnąć bezpiecznie i bez większych wyrzeczeń. Z każdej strony bombardują nas nowe, magiczne sposoby na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. Takie diety najczęściej prowadzą do efektu jo-jo, niedoborów składników mineralnych, pogorszeniu samopoczucia oraz w przypadku kobiet zaburzeń miesiączkowania. W rzeczywistości istnieje wiele czynników prowadzących do utraty kilogramów.

Zmiana stylu życia

Diety nie należy traktować jako coś jednorazowego i krótkotrwałego. Trzeba nauczyć się trwałych nawyków żywieniowych. Osiągnięcie przez nas swojego celu powoduję, że za chwilę wracamy do poprzednich nawyków i kilogramy zaczynają wracać. Jeśli chcesz utrzymać wymarzoną sylwetkę wprowadź zmiany, których można trzymać się regularnie i bez daty końcowej.

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Woda jest pomocna przy utracie wagi. Jest w stu procentach pozbawiona kalorii, pomaga je spalać i może nawet stłumić apetyt przed słodkim. Korzyści są jeszcze bardziej zauważalne, kiedy słodkie napoje zastąpimy wodą. Woda to prosty sposób na ograniczenie cukru i liczby kalorii.

Ograniczenie spożycia cukru

Nie od dziś wiadomo, że lepiej unikać cukru w naszej diecie. Przestaniesz przyjmować puste kalorie, schudniesz. Niestety łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Zalety spożywania mniejszej ilości cukru to przede wszystkim zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka i choroby cywilizacyjne, zdrowe zęby i gładka skóra. Ograniczenie spożycia cukru na pewno wyjdzie nam na dobre. Pamiętajmy, że nie należy przesadzać. Najważniejsza zasada to jeść z umiarem!

Spożywanie urozmaiconej i bogatej w składniki odżywcze żywności

Odpowiednio zbilansowana dieta polega na regularnym spożywaniu takich pokarmów, które zapewniają odpowiednią ilość energii i składników odżywczych dostosowaną do aktualnego zapotrzebowania. Daje to wówczas możliwość na prawidłowy rozwój umysłowy i fizyczny człowieka i utrzymanie odpowiedniego zdrowia. Urozmaicenie jest jednym z ważniejszych warunków odpowiedniej diety, która zapewnia właściwą podaż wszystkich niezbędnych składników pokarmowych.

Regularny wysiłek fizyczny

Ćwicząc systematycznie dbasz o swoje ciało, zgrabną sylwetkę, a co za tym idzie- zdrowie i dobre samopoczucie. Umiarkowany wysiłek fizyczny wpływa na ogół korzystnie na układ immunologiczny, a tym samym na poziom odporności organizmu. U osób poddanych treningowi stwierdza się obniżenie wydzielania insuliny przez trzustkę. Bardzo ważny jest wpływ systematycznej aktywności ruchowej na poziom cholesterolu we krwi. Systematyczny trening powoduje wzrost stężenia cholesterolu zawartego we frakcji HDL (tzw. dobry cholesterol), z jednoczesnym obniżeniem frakcji LDL (tzw. zły cholesterol). Dzięki ćwiczeniom twoje ciało stanie się bardziej kształtne i  atrakcyjne. Wysiłek fizyczny pomaga też rozładować negatywne emocję, z którymi coraz częściej nie potrafimy sobie radzić.

Darmowa analiza składu ciała w Polskim Centrum Dietetycznym
Darmowa analiza składu ciała w Polskim Centrum Dietetycznym | materiały prasowe

Jeśli i Ty oczekujesz skutecznych i trwałych efektów, i zależy Ci na bezpiecznej redukcji bez efektu jo jo, już teraz umów się na bezpłatną konsultację z dietetykiem.

W trakcie spotkania dietetyk przeprowadzi analizę składu ciała, wykona badanie poziomu tkanki tłuszczowej, poda wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowie, jak zmienić nawyki żywieniowe. Bez wiążących się umów, bez konieczności zakupu dodatkowych suplementów. To Ty podejmujesz decyzję, czy będziesz kontynuować kurację.

PROJEKT ZDROWIE POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE

ul. Ametystowa 16, 20-576 Lublin

tel. 512 575 156

e-mail: [email protected]

https://lublin.projektzdrowie.info/

www.facebook.com/ProjektZdrowieLublin

Dietetyk Magdalena Augustyniak
Dietetyk Magdalena Augustyniak

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.