Pęknięta szyba w „oknie czasu” nie jest sprawką wandali. Jej wymiana będzie kosztować 50 tys. złotych

Pęknięta szyba w oknie czasu
Pęknięta szyba w oknie czasu | fot. Dominik Wąsik

Zapis monitoringu wykluczył, by to wandale przyczynili się do uszkodzenia szyby w „oknie czasu”. W najbliższych dniach pozostałe szyby zostaną wypolerowane, by można było w końcu zobaczyć ekspozycję, która jest pod nimi skrywana.

Kto uszkodził szybę w oknie czasu?

Przypomnijmy, że do uszkodzenia szyby w oknie czasu, które znajduje się na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie, doszło w grudniu 2022 r., o czym pisaliśmy na początku tego roku w tym materiale: Pękła szyba w „oknie czasu” na deptaku. Specjalne barierki miały uniemożliwić wejście na ekspozycję.

Przeprowadzona przez Straż Miejską analiza zapisów monitoringu wykluczyła, by szyba została uszkodzona w akcie wandalizmu.

Aktualnie trwa jeszcze ustalanie okoliczności i sprawcy zdarzenia – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Wartość szkody oszacowano na kwotę 50 tysięcy złotych. Koszt naprawy zostanie pokryty z ubezpieczenia.

Zobaczymy zawartość okna

Obecnie ekspozycję skrywaną w oknie czasu jest trudno dojrzeć. Jedna z szyb jest pęknięta, a trzy pozostałe są tak porysowane, że prawie nic przez nie nie widać. W ubiegłe wakacje próbnie wypolerowano jedną z szyb (tą pękniętą), co dało zadowalające efekty – w końcu można było zobaczyć zawartość ekspozycji.

Polerowania pozostałych szyb powinno się rozpocząć w najbliższych dniach – informuje Monika Głazik.

Po wykonaniu tego zadania planowana jest wymiana uszkodzonej szyby w oknie czasu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.