Pędził ponad 130 km/h, bo spieszył się ze szkoły

68 99188

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 130 km/h. Kierowca śpieszył się do domu.

 

W czwartek policjanci drogówki patrolowali rejon miejscowość Siennica Różana nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator. Po godzinie 15-tej zarejestrowali prędkość Renault, który w terenie zabudowanym pędził 134 km/h. Kierowca podróżował z dwoma pasażerami.

 

Po zatrzymaniu kierowca tłumaczył mundurowym, iż spieszył się ze szkoły do domu. Jego zapędów nie hamowały nawet warunki panujące na drodze, tj. zalegający śnieg i występujące miejscami oblodzenia.

 

Kierowca, 19-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania, które posiadał zaledwie od roku. Ponadto został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych i 10 pkt. karnymi.

 

W miejscu gdzie 19-latek jechał z tak ogromną prędkością, miesiąc temu doszło do śmiertelnego potrącenia 17-latki.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.