Patrol grupy Speed w akcji. Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

68 151668
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Lublin

Znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym i spotkali na swojej drodze policjantów z grupy Speed z Lublina. Siedmiu kierowców na trzy miesiące straciło uprawnienia prawa jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy działają w grupie SPEED i namierzają piratów drogowych, tylko w jeden dzień zatrzymali siedmiu kierowców, którzy nie ściągnęli nogi z gazu.

Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. Jest to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych” – przypomina kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP W Lublinie.

Tylko wczoraj na drogach powiatu lubelskiego doszło do 39 kolizji oraz 1 wypadku drogowego. Tego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali aż 7 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się być 24-letni kierowca audi, który na liczniku miał ponad 120 km/h. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy” – mówi kom. Gołębiowski.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami.

Czytaj także: Policyjna grupa SPEED na ulicach Lublina. Tylko w sobotę zatrzymali 6 praw jazdy

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.