Na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur trwa montaż jednej z „patriotycznych ławeczek”, które ustawia Bank Gospodarstwa Krajowego, ze słynnym już regulaminem. „Korzystać tylko w pozycji siedzącej” – mówi jeden z punktów regulaminu.
Patriotyczna ławka w kształcie Polski w Lublinie
Montowanie konstrukcji ma zakończyć się jeszcze dziś. Cała instalacja patriotycznej ławki to wycięty w drewnie kontur Polski umieszczony na niebieskim postumencie. W środku postawiono drewniany podest, a na nim ławkę, na której można sobie usiąść po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem składającym się z 15 punktów.
Warto go przeczytać, ponieważ wobec osób nieprzestrzegających zasad „będą wyciągnięte konsekwencje na gruncie obowiązujących przepisów prawa”. Co znajduje się w zapisie? Z ławki nie mogą korzystać więcej niż trzy osoby, a także dzieci poniżej 6. roku życia. Jedyną dozwoloną formą odpoczynku jest pozycja siedząca, co oznacza, że na ławce nie można się położyć.
Przykładowe punkty regulaminu patriotycznej ławki:
- Na ławce mogą przebywać maksymalnie 3 osoby, przy czym łączne obciążenie nie może przekroczyć 225 kg.
- Wejście i zejście na ławkę dozwolone jest i powinno odbywać się tylko za pomocą schodów, trzymając się poręczy. Schody umieszczone są z tyłu instalacji.
- Z ławki należy korzystać tylko w pozycji siedzącej, trzymając się poręczy stanowiących umocowanie ławki i opierając się o oparcie.
- Zabrania się: stawania na ławce, siadania na oparciu ławki, skakania na ławce, zeskakiwania z ławki, siadania i przebywania na uszkodzonej ławce, używania urządzeń nagłaśniających i innych wywołujących hałas, korzystania z otwartego ognia.
Patriotyczne ławki mają pojawić się w 16 miastach: Białymstoku, Chorzowie, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Międzyzdrojach, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Toruniu i Wrocławiu. W Lublinie ławka w kształcie Polski stanęła na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur przy Al. Racławickich.
Aktualizacja: Ławka w kształcie Polski stanęła w Lublinie. Mieszkańcy mogą przyjść i zobaczyć, jak wygląda 100 tys. zł
Za postawienie instalacji w kształcie konturu Polski odpowiada BGK. Koszt jednej ławki to 100 tys. złotych.
„Stanowi to element akcji informacyjno-promocyjnej poświęconej inwestycjom, których realizację wspomaga BGK. Tego typu instalacje są elementem scenografii podczas planowanych wydarzeń BGK i zostały ustawione pilotażowo” – czytamy na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego.



Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię