Ławka w kształcie Polski stanęła w Lublinie. Mieszkańcy mogą przyjść i zobaczyć, jak wygląda 100 tys. zł

Ławka patriotyczna w kształcie Polski w Lublinie
Ławka patriotyczna w kształcie Polski w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Patriotyczna ławka w kształcie Polski budzi ogromne emocje wśród mieszkańców Lublina. Instalacja jednej to koszt 100 tys. zł. Osoby chcące skorzystać z tej nietypowej ławki muszą najpierw zapoznać się z regulaminem, który liczy 15 punktów.

Patriotyczna ławeczka w Lublinie stanęła przy CSK

Ławka patriotyczna przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Instalacja zamontowana została w środę, 7 września, po południu. Przechodzący obok mieszkańcy przecierają oczy ze zdumienia. Żeby na niej usiąść, trzeba wejść po schodach. Ławka umieszczona jest we wiacie w kształcie Polski. Kontur pomalowany jest w barwy białą i czerwoną, a całość umieszczono na podeście w kolorze niebieskim. Całość waży 5 ton. Gdy już zajmie się miejsce, siedzi się plecami do CSK, a z ławki widać ogrodzenie Ogrodu Saskiego i Al. Racławickie.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Ławka patriotyczna w kształcie Polski w Lublinie
Ławka patriotyczna w kształcie Polski w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Przed wejściem na ławeczkę patriotyczną należy zapoznać się z 15-punktowym regulaminem, który umieszczono z boku konstrukcji. Z niego można dowiedzieć się m.in., że „na ławce mogą przebywać maksymalnie 3 osoby, przy czym łączne obciążenie nie może przekroczyć 225 kg”. Z ławki należy korzystać tylko w pozycji siedzącej, trzymając się poręczy stanowiących umocowanie ławki. Największym hitem jest punkt mówiący o tym, że osoby oczekujące na skorzystanie z ławki powinny znajdować się poza obrębem całej instalacji w odległości 1,5m.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Ławka patriotyczna w kształcie Polski w Lublinie
Ławka patriotyczna w kształcie Polski w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

„Wejście i zejście na ławkę dozwolone jest i powinno odbywać się tylko za pomocą schodów, trzymając się poręczy. Schody umieszczone są z tyłu instalacji”, a z ławki „należy korzystać tylko w pozycji siedzącej”. Nieprzestrzeganie zapisów regulaminu może zakończyć się wyciągnięciem konsekwencji prawnych.

Za ustawienie ławki w kształcie Polski odpowiada Bank Gospodarstwa Krajowego.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Ławka patriotyczna w kształcie Polski w Lublinie
Ławka patriotyczna w kształcie Polski w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Poniżej przedstawiamy 15-punktowy regulamin ławki patriotycznej.

Ławka patriotyczna — regulamin

1. „Ławka” to instalacja przeznaczona do rekreacji i wypoczynku, składająca się z siedziska, stelażu w kształcie konkurów Polski, wraz z podestem, schodami i postumentem zabezpieczonym łańcuchem.

2. Osoby, które chcą skorzystać z ławki, zobowiązane są do zapoznania się z niniejszym regulaminem i jego przestrzegania.

3. Ławka jest przeznaczona do użytku dorosłych oraz dzieci, przy czym korzystanie z ławki przez dzieci do lat 12 powinno odbywać się wyłącznie w obecności i pod opieką osób dorosłych.

4. Na ławce mogą przebywać maksymalnie 3 osoby, przy czym łączne obciążenie nie może przekroczyć 225 kg.

5. Wejście na ławkę i zejście z niej dozwolone jest i powinno się odbywać tylko za pomocą schodów i przy trzymaniu się poręczy. Schody umieszczone są z tyłu instalacji.

6. Z ławki należy korzystać tylko w pozycji siedzącej, trzymając się poręczy (stanowiących umocowanie ławki).

7. Zabrania się:
– Stawania na ławce
– Siadania na oparciu ławki
– Skakania na ławce
– Zeskakiwania z ławki
– Siadania i przebywania na uszkodzonej ławce
– Używania urządzeń nagłośniających i innych wywołujących hałas
– Korzystania z otwartego ognia i materiałów pirotechnicznych
– Zaśmiecania i zanieczyszczania najbliższego otoczenia

8. Z instalacji należy korzystać zgodnie z jej przeznaczeniem.

9. Na ławce i w jej bezpośredniej przestrzeni obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania napojów alkoholowych, środków psychotropowych i odurzających, palenia tytoniu, papierosów elektronicznych oraz używania otwartego ognia.

10. Osoby oczekujące na skorzystanie z ławki powinny znajdować się poza obrębem całej instalacji w odległości 1,5 metra.

11. Niedozwolone jest wchodzenie na ławkę i korzystanie z niej z przedmiotami niebezpiecznymi mogącymi stanowić zagrożenie dla korzystających i innych osób, a także z urządzeniami i środkami transportu (tj. rowery, hulajnogi, rolki, wózki itd.).

12. Zabronione jest korzystanie i przebywanie na ławce ze zwierzętami.

13. W przypadku nieprzestrzegania regulaminu i instrukcji użytkowania osoby korzystające z ławki mogą zostać poproszone o bezwzględne zajście z ławki i opuszczenie instalacji.

14. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku nieprawidłowego korzystania z ławki przez użytkowników.

15. Wobec osób, które nie będą przestrzegały powyższych zasad albo które spowodowały szkody w instalacji, mogą zostać wyciągnięte konsekwencje na gruncie obowiązujących przepisów prawa.

Regulamin ławki patriotycznej w kształcie Polski
Regulamin ławki patriotycznej w kształcie Polski | fot. Dominik Wąsik

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Chcialbym tylko zauważyć, że to „dzieło” jest w barwach Rosji. Przypadek czy zakamuflowany przekaz… kto rzadzi w naszym kraju?

  2. 100 tysięcy wyrzucone w błoto.Poroniony pomysł.Brak słów żeby określić taką głupotę.

  3. Co za idiota to wymyślił, a inni kretyni to podjęli. I jeszcze za tyle kasy. Czy naprawdę nie ma na co kasy wydawać? Jest tyle pilnych potrzeb. Ludzie opamiętajcie się!

  4. Coraz bardziej chcą ludziom obrzydzić patriotyzm czy przewalić kasę 😂😂😂😂przykre to zjawisko

  5. A co na te schodki starsze panie i niepełnosprawni? WYKLUCZENI powinni podać projektanta do sądu.

  6. Węgiel wywożą z Polski, każąc Polakom płacić za niego horrendalne kwoty, chrust każą zbierać i stawiaj takie coś… to jak naplucie ludziom w twarz!