Park na Błoniach pod lubelskim Zamkiem? Miasto organizuje konkurs urbanistyczny

Park na Błoniach pod lubelskim Zamkiem? Miasto organizuje konkurs urbanistyczny - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Miasto Lublin ogłosiło konkurs urbanistyczno-architektoniczny, otwarty, jednoetapowy na opracowanie koncepcji parku na Błoniach pod lubelskim Zamkiem.

Miasto ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji terenu Błoni pod lubelskim Zamkiem. Obszar Błoni to istotne miejsce w strukturze obszaru centralnego miasta. Jego zagospodarowanie powinno funkcją jak i formą harmonijnie łączyć historię w postaci Zamku oraz współczesne wymagania przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców.

Do złożenia ofert cenowych miasto zaprosiło wszystkich, którzy w poprzednim konkursie na zaprojektowanie terenu Błoni dostali nagrody lub wyróżnienia. To łącznie dziewięć podmiotów: zdobywcy I, II i III miejsca oraz sześć pracowni z wyróżnieniami.

Dlaczego tak mała ilość uczestników konkursu? Miasto tłumaczy, że podmioty te posiadają doświadczenie, niezbędną wiedzę i rozeznanie terenu, którego zagospodarowanie jest przedmiotem postępowania.

Wcześniejszy konkurs nie przyniósł oczekiwanego efektu. – Prowadzone ze zwycięską firmą negocjacje nie zakończyły się podpisaniem umowy, zatem postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki jako nagroda w konkursie, zostało unieważnione – informuje Beata Krzyżanowska z UM Lublin.

Przypomnijmy, że zwycięska firma miała zgarnąć 50 tys. zł i zaproszenie do negocjacji w sprawie zlecenia na projekt. Powodem nie podpisania umowy było zbyt wysoka zapłata dla zwycięzcy. Zażądali od miasta 720 tysięcy złotych, lecz miasto miało tylko 200 tysięcy.

Firmy mają czas na składanie ofert do dnia 15.09.2016 r. do godziny 12:00. Po przeprowadzeniu postępowania wybranej firmie zlecone zostanie opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na budowę Parku Błonia poda Zamkiem, w tym także w pierwszym etapie opracowanie koncepcji, która będzie przedmiotem konsultacji społecznych z mieszkańcami.

(fot. wikipedia)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.