Papierosy mentolowe – od dzisiaj nie kupisz ich w żadnym sklepie. Zakaz sprzedaży mentolów

papierosy mentolowe
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Zakaz sprzedaży papierosów mentolowych jest częścią dyrektywy tytoniowej Unii Europejskiej mającej na celu odstraszenie młodych ludzi od palenia papierosów.

Papierosy mentolowe od 20 maja są zakazane w Polsce, ponieważ wchodzą w życie surowe nowe przepisy

Od 20 maja tego roku sprzedaż papierosów mentolowych jest zakazana w Polsce i całej Unii Europejskiej. Zakaz jest częścią wysiłków mających na celu zapobieganie paleniu młodych ludzi i zmniejszenie liczby osób, które podejmują ten nawyk. Popularne wśród palaczy „mentole” to ponad 30% sprzedawanych w Polsce papierosów.

Zakaz wynika z nowych przepisów unijnej dyrektywy w sprawie wyrobów tytoniowych, które zakazują papierosów mentolowych. Oznacza to, że papierosy nie mogą już zawierać składników, które sprawiłyby, że palenie byłoby smaczniejsze przez maskowanie smaku tytoniu. Wprowadzany zakaz obejmuje zarówno papierosy, jak i tytoń do skręcania.

Wprowadzenie zakazu sprzedaży papierosów mentolowych ma na celu posunięcie do powstrzymania młodych ludzi od podjęcia palenia. Światowa Organizacja Zdrowia 11 maja poinformowała, że ​​przegląd badań przeprowadzonych przez ekspertów zdrowia publicznego wykazał, że palacze częściej chorują na Covid-19 w porównaniu z osobami niepalącymi.

Zakaz sprzedaży papierosów mentolowych nie dotyczy papierosów elektronicznych, podgrzewaczy tytoniu oraz cygar i cygaretek.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.