Paliwo droższe o 25 groszy za litr. Nowy ukryty podatek dla kierowców

s4nktkqTURBXy9iMTI4MTBmMjc4Y2M2ZWUxNDEzNzlhMGEzNGVmYWMyOS5qcGVnk5UDACPNA
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Rząd planuje podnieść ceny paliw. Jeszcze w czasie wakacji ceny benzyny, diesla i gazu LPG wzrosną o 25 groszy na litrze!

 

Ceny paliw pójdą w górę. Wszystko za sprawą szykowanej podwyżki opłaty paliwowej przez posłów PiS. Ma to być ukryty podatek dla kierowców, dzięki któremu państwo ma na tym zyskać nawet 5 mld złotych.

 

Połowa z tych dodatkowych środków pójdzie na istniejący już Krajowy Fundusz Drogowy, finansujący budowę i modernizację dróg. Druga część trafi do mającego dopiero powstać Samorządowego Funduszu Drogowego.

 

Podwyżka będzie dość odczuwalna, bowiem za litra paliwa możemy zapłacić nawet 25 groszy więcej. Wzrosną ceny oleju napędowego, benzyny i gazu.

 

Podwyżka opłaty paliwowej ma nastąpić nawet już w czasie wakacji. Wtedy Polacy dość sporo podróżują.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.