Pacjent z koronawirusem zgłosił się na SOR przy al. Kraśnickiej w Lublinie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej w Lublinie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Koronawirus w szpitalu w Lublinie. Zakażony pacjent zgłosił się na SOR. Został już przewieziony do szpitala klinicznego nr 1. Personel mający styczność z pacjentem i pozostali pacjenci zostali przebadani.

We wtorek na Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie zgłosił się pacjent z objawami infekcji dróg oddechowych. Po wykonaniu badania na obecność koronawirusa okazało się, że wynik wyszedł pozytywny.

Jak się okazało ten sam pacjent kilka dni wcześniej był hospitalizowany na oddziale toksykologiczno-kardiologicznym. Kwarantannie poddano pacjentów mających styczność z zakażonym mężczyzną, personel oddziału oraz SOR-u.

„Przebadaliśmy personel i pacjentów na obecność koronawirusa, łącznie 52 osoby. Wszystkie wyniki przebadanych osób są ujemne. Pacjent nie jest hospitalizowany w naszym szpitalu” – mówi lek. med. Andrzej Ciołko, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego w Lublinie.

Szpitalny Oddział Ratunkowy był zamknięty na czas dezynfekcji, ale jak informuje dyrekcja – działa już normalnie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.